Pentax 645Z: Něco pro ty nejnáročnější - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Pentax 645Z: Něco pro ty nejnáročnější

25. dubna 2014, 16.40 | Ricoh uvádí nový středoformát Pentax 645Z s velkým snímacím čipem s obrovským rozlišením 51.4 MPix, vynikající ovladatelností a samozřejmě též vysokou spolehlivost. Zkrátka něco jen pro ty nejnáročnější profesionální fotografy.

 

 

Ricoh Imaging Company, ltd. uvádí špičkovou středoformátovou digitální zrcadlovku Pentax 645Z. Nový model disponuje velkým obrazovým senzorem typu CMOS o rozměrech 43,8 x 32,8 mm a s rozlišením úctyhodných 51.4 MPix (efektivních). Hodnoty ISO lze nastavit v rozsahu 100 až 204 800! Nechabí funkce Full HD videa, intervalového videa s rozlišením 4K nebo přesné měření expozice pomocí RGB 86K senzoru. RAW formát je zde samozřejmostí. Hmotnost Ricohu 645Z činí 1 470 g (bez baterie a paměťové karty). Ostření probíhá pomocí rychlého a přesného AF modulu SAFOX 11 s 27 AF body (25 bodů do kříže). Sériové snímání pracuje s kadencí 3 snímky/sek. Tělo, tvořené slitinami hořčíku, je odolné vůči prachu a nízkým teplotám (až do -10°C).

 

Další funkce a příslušenství

K pohodlnějšímu fotografování poslouží jasný trapezoidní prizmatický hledáček se zobrazením pole

98%, snímky lze prohlížet na 3,2’’ vyklápěcím LCD monitoru s rozlišením 1.037 000 bodů. K dispozici je také funkce LiveView (živého náhledu), dvojice slotů pro karty SD-SDHC-SDXC. Výrobce vybavil novinku praktickými funkcemi a podpůrnými SW aplikacemi jako například: Software Image Transmitter 2 Software - pro snadný monitoring z PC, dále Wifi dálkovým ovládáním - pomocí Smartphonů a tabletů nebo třeba speciální paměťovou kartou Pentax Flu Card. Pro další připojení nechybí třeba slot USB 3.0 a nebo připojení přes HDMI a koncovka pro stereo-microfon. Mezi volitelné příslušenství patří: nabíjecí lithium-iontová baterie D-LI90, nabíječka K-BC90E, AC Adaptér K-AC132E a GPS jednotka O-GPS1. Dále lze dokoupit zaostřovací matnice, sadu pro čištění senzoru, dálkové odolné ovládání O-RC1, kabelovou spoušť CS-205 a externí blesky AF 200FG a AF 360FGZ II.

 

Závěrem

Jedná se o prvotřídní digitální středoformát, který uspokojí I ty nejnáročnější fotografy. Mezi zásadní funkce patří rozhodně ultra vysoké rozlišení, možnost fotografování na extrémně velké ISO hodnoty a také široká škála volitelného příslušenství. První kousky by se měly v Evropě objevit koncem května 2014. Ovšem stejně jako tento výjímečný fotoaparát, bude zcela jedinečná též jeho cena, která se bude pohybovat okolo 190.000 Kč bez DPH.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: