Zeiss představil unikátní profesionální kompakt ZX1 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fotoaparáty

Zeiss představil unikátní profesionální kompakt ZX1

29. října 2020, 20.04 | Ve světě fotografické techniky jsou značky, které jsou známé a obdivované, ačkoli nechrlí nové fotoaparáty každý druhý rok. Jedná se

například o legendy jako Leica nebo Zeiss. A právě druhá jmenovaná společnost přitáhla pozornost opravdových fajnšmekrů, protože po letech slibů konečně představila svůj nový model ZX1 a otevřela možnost jeho předobjednávek.

 

Specifikace tohoto veskrze unikátního fotoaparátu známe už z roku 2018 s tím, že jeho autoři slíbili, že přístroj bude k dispozici v roce 2019. Na slib značky se pomalu zapomnělo a mnoho skeptiků jej považovalo za mrtvý projekt, který pouze společnost Zeiss oficiálně neukončila. Nyní je však konečně tady a může si jej předobjednat každý. Tedy každý, kdo by byl ochotný dát za digitální fotoaparát 6000 dolarů.

 

Jedná se totiž o velmi specifický přístroj. Svou konstrukcí jde vlastně o kompaktní fotoaparát, který je vybaven Full Frame snímačem s rozlišením 37 megapixelů. Objektiv je technicky vycizelovaný s 35mm ohniskem a světelností f/2.

 

Fotoaparát na první pohled zaujme minimem ovládacích prvků – kromě spouště a vypínacího tlačítka jsou jen základní voliče na úpravu clony, času závěrky a citlivosti čipu. O zbytek se pak postará velký dotykový displej s úhlopříčkou 4,3 palce. V systému fotoaparátu běží speciální verze systému Android a součástí jeho výbavy je speciální verze populárního programu na pokročilé úpravy fotografií Adobe Lightroom.

 

Zeiss tímto fotaparátem vstupuje do kategorie, jež si až doposud pro sebe usurpovaly modely Sony RX1. Ty jsou však o polovinu levnější. To, jestli se Zeiss na trhu prosadí, ukáží první testy, které ukáží kvalitu optiky i plynulost a funkčnost systému. Rozhodně však už nyní víme, že ZX1 nebude mainstreamovým přístrojem.

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fotoaparáty  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: