Canon vstupuje na trh 3D tisku prostřednictvím distribuční dohody s 3D Systems pro Spojené království - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fototiskárny

Canon vstupuje na trh 3D tisku prostřednictvím distribuční dohody s 3D Systems pro Spojené království

8. března 2015, 08.13 | Společnost Canon Europe, přední dodavatel řešení pro zpracování obrazu, oznámila distribuční dohodu se společností 3D Systems, která je předním světovým dodavatelem technologií pro 3D tisk.

Na základě nové dohody bude Canon nabízet, prodávat a podporovat pokročilé průmyslové 3D tiskárny společnosti 3D Systems, a to včetně modelů řad ProJet 1200, 3500, 4500, 6000 a 7000 ve Spojeném království a Irsku. Počítá se s budoucím rozšířením do dalších zemí Evropy.

 

Prostřednictvím tohoto partnerství získají zákazníci přístup k pokročilým 3D tiskovým technologiím 3D Systems společně s prvotřídní podporou a servisem Canon. Partnerství je dokladem průběžné růstové strategie Canon zaměřené na expanzi do nových technologických domén. Přináší jeho rozmanité zákaznické základně významné výhody a navazuje na distribuční dohodu mezi 3D Systems a Canon Marketing Japan, která byla oznámena v březnu 2014.

 

Canon se bude zaměřovat na výrobu prototypů za účelem rychlejšího vývoje produktů a bude nabízet 3D tiskárny své rozsáhlé zákaznické základně ve Spojeném království a Irsku, a to především do oblastí, jako je strojírenství, výroba a architektura.

 

Trh 3D tisku rychle roste díky rozvoji nových technologií a sílící poptávce z výrobního sektoru, který hledá nové možnosti úspor a přizpůsobení. Výzkumná a poradenská agentura Gartner předvídá, že investice koncových uživatelů do 3D tiskáren vzrostou ze 1,6 miliard dolarů v roce 2015 na přibližně 13,4 miliard dolarů v roce 2018¹.

 

Jeppe Frandsen, Head of Production Printing Group, Canon Europe, uvádí: „Ve společnosti Canon neustále vyhodnocujeme tržní příležitosti tam, kde podle našeho názoru můžeme zákazníkům nabídnout něco navíc. Je jasné, že vzhledem k potenciálnímu obchodnímu přínosu pro nás 3D tisk představuje jednu z takových příležitostí. Rozšiřuje naše rozsáhlé technologické portfolio, kterému nemůže jenom tak někdo konkurovat. Kromě toho jsme přesvědčeni, že můžeme zákazníkům na tomto inovativním a dynamickém trhu nabídnout výjimečné prodejní i poprodejní služby."

 

Frandsen pokračuje: „Toto partnerství společně s vlastními významnými investicemi společnosti Canon do výzkumu a vývoje odráží jak náš dlouhodobý zájem o 3D tisk, tak naše trvalé úsilí nabízet zákazníkům pokročilé technologie i prvotřídní podporu, aby mohli zvyšovat výkonnost a ziskovost svých podniků."

 

„Jsme nadšeni novým partnerstvím s tak uznávanou a zkušenou společností, jako je Canon Europe, a věříme, že nám umožní rozšířit distribuci ve Spojeném království a Irsku," řekl, Michele Marchesan, viceprezident a Chief Revenue Officer, 3D Systems. „Canon je důvěryhodný poskytovatel průmyslových řešení s vynikající podporou a servisem. Jsme rádi, že můžeme nabídnout naše pokročilé technologie 3D tisku většímu počtu zákazníků a proniknout do nových oborů."

 

Canon začne prodávat tiskárny z pokročilého portfolia 3D Systems pro výrobu ve Spojeném království a Irsku v březnu tohoto roku.

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: