Epson Expression Photo XP-950 a Expression Premium XP-610 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fototiskárny

Epson Expression Photo XP-950 a Expression Premium XP-610

28. srpna 2013, 08.39 | Epson představil nová multifunkční zařízení sdružující inkoustovou tiskárnu, skener a kopírku. Model Photo XP-950 je vybaven šestibarevnou tiskárnou formátu A3 a Premium XP-610 je jediný z nových modelů formátu A4 řady Expression Premium, který bude od letošního září dostupný na českém trhu.

 

Epson Expression Photo XP-950

 

Epson Expression Photo XP-950

 

je multifunkce formátu A3 s šestibarevnou inkoustovou tiskárnou, kterou výrobce navrhl především pro uživatele, kteří si doma chtějí tisknout větší fotografie, než formátu A4, ale také chtějí, aby jejich zařízení bylo kompaktní a menší, než běžné multifunkce a tiskárny formátu A3/A3+. A skutečně Expression Photo XP-950, ačkoli umožňuje tisk formátu A3, svými rozměry připomíná spíše multifunkční zařízení formátu A4. Epson Expression Photo XP-950 bude dostupný ve Velké Británii, Irsku, Německu, Itálii, Španělsku, Francii, Portugalsku, Rakousku, Švýcarsku, Nizozemsku a ve skandinávských zemích od září 2013.

 

Tiskárna používá inkoust Epson Claria Photo HD a je ideálním řešením pro všechny fotoamatéry, kteří chtějí tisknout fotografie ve špičkové kvalitě. Sada šestibarevného inkoustu (černá, azurová, purpurová, žlutá, světle azurová a světle purpurová) zaručuje plynulé tonální přechody, bohaté barvy a hluboké podání černé. Používat je možno standardní zásobníky inkoustů i velikosti XL. Díky zadnímu podavači pro speciální média umožňuje tisknout na celou řadu médií až do velikosti A3 a dva zásobníky papíru s předním plněním umožňují snadné přepínání mezi fotografickým papírem a běžným papírem formátu A4, aniž by bylo potřeba doplňovat papír během tisku. Možný je oboustranný tisk formátu A4. Rychlost tisku je až 28 stran za minutu.

 

Zařízení má motorizovaný ovládací panel a výstupní zásobník, který se před tiskem automaticky otevře. Pro ovládání slouží dotykový displej velikosti 8,8 cm s jednoduchou interaktivní nabídkou, umožňující přímý tisk fotografií z paměťových karet a zařízení s rozhraním PictBridge bez použití počítače. Uživatelé mohou tisknout také na disky CD a DVD. Skener pracuje s rozlišením 4800 dpi.

 

Díky aplikaci Epson Connect je možný i rychlý a snadný bezdrátový tisk fotografií a dokumentů z chytrých telefonů a tabletů s využitím Wi-Fi. XP-950 navíc nabízí funkci Wi-Fi Direct, která umožňuje přímý tisk z bezdrátových zařízení bez nutnosti použití bezdrátového routeru. Tisknout lze z libovolného místa na světě jednoduchým odesláním dokumentů a fotografií e-mailem přímo do tiskárny. Pomocí funkce skenování do cloudu je možno ukládat naskenované dokumenty přímo do cloudových služeb a zajištěna je kompatibilita se službou Google Cloud Print.

 

Epson Expression Premium XP-610

 

Epson Expression Premium

 

Tato řada se rozrostla o modely XP-510, XP-610, XP-615, XP-710 a XP-810. Na našem trhu bude dostupný pouze model XP-610, a to od září 2013. Nové kompaktní multifunkce a inkoustové tiskárny jsou vybaveny novými funkcemi, které rozšiřují jejich využití a usnadňují domácí tisk. Výrobce je doporučuje náročným domácím uživatelům, kteří vyžadují vysokou kvalitu tisku fotografií i textových dokumentů. Tiskárny používají inkoust Epson Claria Premium, který kombinuje černý pigmentový inkoust s azurovým, purpurovým, žlutým a černým inkoustem na bázi barviv. To je zárukou tisku nejen trvanlivých textových dokumentů, ale také lesklých fotografií s ostrými detaily, hlubokými odstíny černé a bohatými barvami. Inkousty jsou dostupné ve standardní a XL velikosti.

 

Zařízení nabízejí velkou pružnost při použití médií díky zadnímu podavači pro speciální potisknutelná média, neboť ten umožňuje i tisk na karty a silný fotografický papír. Díky dvěma zásobníkům papíru s předním plněním lze snadno přepínat mezi fotografickým papírem a běžným papírem formátu A4. Uživatelé mohou využít přímý tisk na speciální disky CD a DVD s potisknutelným povrchem a nechybí ani funkce oboustranného tisku. Model XP-810 je navíc vybaven oboustranným automatickým podavačem dokumentů pro oboustranné skenování, kopírování a faxování. Všechny modely mají motorizovaný ovládací panel a výstupní zásobník, který se před tiskem automaticky otevře. K ovládání slouží dotykový displej s délkou úhlopříčky 8,8 cm. Uživatelsky přívětivá interaktivní nabídka umožňuje tisk fotografií bez použití počítače přímo z paměťových karet a zařízení s rozhraním PictBridge.

 

Všechny modely řady Expression Premium jsou vybaveny aplikací Epson Connect, zaručující rychlý a snadný bezdrátový tisk dokumentů a fotografií přes rozhraní Wi-Fi z chytrých telefonů a tabletů. Tyto multifunkční tiskárny navíc nabízejí funkci Wi-Fi Direct, která umožňuje přímý tisk z bezdrátových zařízení bez nutnosti použití bezdrátového routeru. Uživatelé mohou tisknout odkudkoli jednoduchým odesláním dokumentů a fotografií e-mailem přímo do tiskárny. Pomocí funkce skenování do cloudu lze dokumenty skenovat a ukládat přímo do cloudových služeb. K výbavě patří také nová aplikace Epson Creative Print, která nabízí široké možnosti při vytváření pohlednic, vlastních papírů, tisku fotografií ze služby Facebook a dalším využití, a zajištěna je i kompatibilita se službou Google Cloud Print.

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

 » Novinky  » Novinky - skenery  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: