Jakou tiskárnu vybrat, když potřebujete tisknout na textil - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - fototiskárny

Jakou tiskárnu vybrat, když potřebujete tisknout na textil

24. listopadu 2021, 09.42 | Zatímco na papír tiskneme prakticky denně, na textil až tak často ne. Přesto existuje celá řada profesí, jejichž výsledné výtvory stojí za to přenést natrvalo na textilie různého druhu.

 

Jakou tiskárnu vybrat, když potřebujete tisknout na textil

 Grafická studia, fotografové, designéři – ti všichni mohou propagovat své vize na veřejnosti. Jakou zvolit tiskárnu pro potisk textilu? A co je důležité od takové firmy vyžadovat? Colorfactory není jen název úžasné hudební skupiny, ale i název chrudimské tiskárny zaměřující se na sítotisk, potisk triček a látkových tašek.

Jak se tiskne

Chrudimská Colorfactory tiskne na textilie od 30 kusů výše. V polygrafickém průmyslu se pohybuje už skoro 30 let a to od roku 1992. Základní metodou pro tisk na textil je sítotisk.

Tiskárna používá pro výrobu šablon stroj CTS, který vyrobila americká společnost M&R. Zvolený grafický motiv se nanáší přímo na emulzi šablon s tím, že rychlost tisku je až 100 šablon za směnu. Stroj CTS disponuje bohatým spektrem rastrů a výborné hranové ostrosti. Díky moderní LED osvitové jednotce se výrazně snížila doba potřebná k osvitu. Výroba technických šablon je tak plně digitalizovaná, což šetří čas i peníze vám i tiskárně. Pro vlastní tisk používá firma Colorfactory tiskařské stroje ROQ, které patří ke světové špičce. Potisk triček se tak dostává do úplně jiného levelu, co se kvality týče. Například barvy se vytvrzují v plynovém horkovzdušném tunelu.

Co se tiskne

Pokud jde o škálu toho, co všechno vám v Colorfactory potisknou, je opravdu z čeho vybírat. Jde o komplexní nabídku tisku na textil – od potisku triček, mikin, až po tisk látkových tašek, vaků na záda nebo jakékoli další textilie.

Možnost využití pro dotváření Corporate identity dlouhodobě oceňují přední české instituce i soukromé společnosti. Mezi nejvíce znějící jména patří Škoda Auto, ZOO Praha a ZOO Liberec, Tchibo, Česká televize, Preciosa, Janáčkova akademie múzických umění, Akademie múzických umění Praha, Balet Národního divadla nebo Národní technické muzeum.

Výjimečností této chrudimské tiskárny je schopnost reagovat na soukromé a atypické zakázky. V Colorfactory jsou připraveni poradit si s jakoukoli netradičností a jakýmkoli atypičnem. A nejde jen o to, co chcete natisknout, ale i o to, na co potisk textilu chcete umístit. Celá obchodní politika firmy se zakládá na vstřícné a otevřené komunikaci a porozumění toho, čeho především potřebujete v zakázce dosáhnout.

Na co se tiskne

Velkou výhodou tiskárny Colorfactory je možnost vybrat si materiál, na který se bude tisknout. V mnoha tiskárnách textilu se s vámi nikdo nebaví a tiskne se jen na jeden jediný druh trička. Nikdo se vás neptá, zda jste malí nebo velcí, zda jste muž nebo žena. To v Colorfactory jsou na to připravení. Nejenže řeší vše výše zmíněné, ale dávají vám na výběr i z mnoha originálních střihů triček. Potisk triček tu souvisí i s výběrem barevného odstínu základního trička. A opět, nejde jen o bílou nebo černou, ale u některých druhů i o výběr z více jak 50 barevných odstínů. Díky tomu máte pocit, že se vaše zakázka dotahuje do nejmenšího detailu k vaší spokojenosti.

Sympatickou možností při výběru materiálu je výběr z několika druhů bavlny. V Colorfactory mají na výběr nejen z klasické 100procentní nebo bavlny s příměsí, ale vybrat si můžete i organickou BIO bavlnu. U sportovních triček jde pak výhradně o 100procentní polyester.

Potisk textilu zde můžete realizovat i na polokošilích neboli tričkách s límečkem. Moderním hitem poslední doby jsou u látkové batohy na záda, které Colorfactory nabízí hned v několika velikostech. Stejně je tomu i u reflexních vest nejen pro dospělé, ale i pro děti. I zde si můžete zadat své atypické požadavky.

Ať už chcete na textilu prezentovat své dílo nebo celou společnost, chrudimská tiskárna Colorfactory je profíkem na trhu. Nejen důvěra dosavadních klientů, ale i pokrytí po celé republice, a hlavně ochota profesionálně zpracovat jakoukoli zakázku – to jsou důvody, proč to s Chrudimí zkusit.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: