Canon EF-S 18–55 mm 1:3,5–5,6 IS STM - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Canon EF-S 18–55 mm 1:3,5–5,6 IS STM

22. března 2013, 11.05 | Nový setový objektiv, představený současně s novými modely spotřebitelských zrcadlovek EOS 700D a 100D, je ideální právě pro oba nové DSLR přístroje. Je lehký a kompaktní a kombinuje inteligentní systém optické stabilizace obrazu a technologii krokového elektomotorku STM – Stepping Motor pro pohon autofokusu. To zaručuje stabilní obraz se sníženou hrozbou rozmazání vlivem chvění přístroje. Autofokus je také velmi tichý při natáčení videa.

 

Tyto základní skutečnosti jsme si mohli krátce ověřit v rámci programu tiskové konference a prezentační akce, na které byly novinky v předprodukčním provedení k dispozici. Objektiv Canon EF-S 18–55 mm 1:3,5–5,6 IS STM je kompaktní konstrukce a nabízí univerzální rozsah ohniskové vzdálenosti, který preferuje mnoho spotřebitelů především kompaktních digitálních zrcadlovek. Je to tudíž objektiv pro každodenní použití, na dovolené a výlety, rodinné, školní, kulturní a společenské akce. A jak uvádí přímo výrobce – je ideální pro začínající fotografy, zejména pak pokud si pořídí nové zrcadlovky EOS 700D a 100D.

 

Canon EF-S 18–55 mm 1:3,5–5,6 IS STM

 

Všestranně využitelný zoom s volně nastavitelnou ohniskovou vzdáleností od 18 do 55 mm lze využít k zachycení nejrůznějších situací, od portrétů přes dynamické výjevy až po krajinu. Nezapomínejme, že v kombinaci s digitálními SLR přístroji se snímači APS-C s ořezovým faktorem 1,6×, jako jsou i nové zrcadlovky EOS 700D a 100D, vychází po přepočtu na formát šíře 35 mm rozsah ohniskové vzdálenosti od necelých 29 mm po 88 mm.

 

Canon EF-S 18–55 mm f/3,5–5,6 IS STM

 

Objektiv je vybaven inteligentním čtyřkrokovým systémem optické stabilizace obrazu, který zajišťuje vysoce detailní a jasné fotografie i při snímání z ruky, použití dlouhých časů, nastavení nižších hodnot citlivosti ISO a využití nejdelšího ohniska. Díky plně manuálnímu otočnému ovládání mohou uživatelé plně ovládat parametry ostření. Ale samozřejmě je k dispozici systém automatického zaostřování. Jak je zřejmé už z označení objektivu, použita je technologie krokového motorku STM – Stepping Motor, díky které je automatické zaostřování velmi tiché a plynulé. Jde o ideální řešení pro natáčení videa nebo fotografování, kdy je třeba zachovat ticho.

 

Technologie STM je špičková konstrukce „lead screw”, která je tišší a plynulejší než většina miniaturních převodových mechanismů. Využívá dvě vodící lišty, které jsou zafixovány na obou koncích objektivu, respektive na skupinách pohyblivých čoček. Sestava ostřících čoček v těle objektivu se při zoomování pohybuje ve směru optické osy podél těchto vodících lišt, čímž se minimalizuje zatížení těla objektivu. Krokový motor je uchycen k tubusu objektivu přesným šroubkem, který rotuje a vytváří hnací sílu, která pohybuje sestavou po optické ose. Objektiv také využívá nový nerotující přední prvek. Konstrukce je navržena tak, aby se přední část při ostření neotáčela. Díky tomu může být k přední části připojen tvarovaná sluneční clona, řešení také usnadňuje použití polarizačních nebo půlených přechodových filtrů.

 

Canon EF-S 18–55 mm 1:3,5–5,6 IS STM na TK

 

Canon EF-S 18–55 mm 1:3,5–5,6 IS STM – základní údaje přehledně:

 

Velikost snímače: APS-C; ekv. ohnisková vzdálenost pro 35mm kinofilm je 29–88 mm

Zorné úhly (horizontální, vertikální, diagonální): 64º 30' – 23º 20', 45º 30' – 15º 40', 74º 20' – 27º 50'

Optická konstrukce: 13 členů, 11 skupin; povrchová úprava čoček Super Spectra  

Počet lamel clony: 7; optimalizovaný kruhový otvor

Základní clonová čísla: 3,5–5,6

Nejvyšší clonová čísla: 22–38 (36)

Nejkratší zaostřovací vzdálenost: 0,25 m

Nerotující přední člen: ano

Manuální zaostřovací kruhový ovladač: ano

Informace o vzdálenosti: ano

Autofokus: pohon STM, hladké, tiché ostření

Maximální zvětšení obrazu: 0,36× (při 55 mm)

Optický stabilizátor obrazu: ano, „čtyřkrokový“

Průměr filtrů: 58 mm

Rozměry: (max. průměr × délka): 69 × 75,2 mm

Hmotnost: 205 g

Příslušenství: krytky, sluneční clona EW-63C, pouzdro (vak) LP1016

Dokoupit lze mezikroužky EF12 II a EF25 II, makropředsádky nebo snímací filtry Canon

Objektiv EF-S 18–55 mm 1:3,5–5,6 IS STM bude v prodeji od konce dubna 2013 a má stanovenu orientační maloobchodní cenu 5990 Kč. Nabízen bude i v několika prodejních kitech s novými DSLR přístroji EOS 700D a 100D. 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Ostatní  » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: