Canon LEGRIA mini – hravě kreativní digitální videokamery - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Canon LEGRIA mini – hravě kreativní digitální videokamery

1. srpna 2013, 08.30 | Nové miniaturní digitální videokamery jsou reakcí výrobce na stále rostoucí trend sebevyjádření prostřednictvím videa, a to hlavně s využitím internetových aplikací a projektů. Nabízejí kombinaci objektivu s poměrně širokým úhlem záběru, kvalitního digitálního HD systému zobrazení, multifunkčního výklopného displeje, Wi-Fi připojení a praktické výklopné opěrky.

 

Videokamery LEGRIA mini přicházejí na trh v černém, bílém a stříbřitém provedení a zaujmou inovativním designem, který usnadňuje natáčení z různých pozic a úhlů. Jsou to lehké a snadno přenosné digitální videokamery, které mají díky výklopné opěrce větší pružnost v hands-free nahrávání. Uživatelé mohou kdykoli a kdekoli spustit natáčení a zachytit i sebe na natáčeném videu. Natáčení koníčků a zábavy se tak může snadno oživit například natočením road movie z výletu nebo lekcí vaření při přípravě večeře.

 

Canon LEGRIA mini – hravě kreativní digitální videokamery

 

Použit je obrazový snímač formátu 1/2,3 palce typu BSI CMOS s celkem 12,8 megapixelů, přičemž na snímání videa se v širokoúhlém režimu podílí přibližně 8,99 milionu efektivních pixelů a v detailním režimu 2,07 milionu pixelů, u statických snímků pak přibližně 12 megapixelů v širokoúhlém a 2,76 milionu pixelů v detailním režimu. Jako procesor slouží DIGIC DV 4, který spolu s vysoce citlivým snímačem tvoří tzv. HS Systém.

 

Canon LEGRIA mini - I

 

Objektiv Canon má pevnou ohniskovou vzdálenost s úhlopříčným úhlem záběru u videa v širokoúhlém režimu přibližně 160° a v detailním asi 71° a u fotografií v širokoúhlém přibližně 170° a v detailním asi 78°. Ohnisková vzdálenost v režimu videa odpovídá přibližně 16,8 mm, což je po přepočtu na 35mm formát přibližně 35 mm a v režimu fotografování přibližně15,4 mm, což je po přepočtu na 35mm formát přibližně 32,1 mm. Světelnost objektivu je f/2,8. Rozsah zaostření je od 0,4 m po nekonečno. Stabilizátor obrazu videokamery nemají. Kryt objektivu je ovládaný vypínačem kamery.

 

Canon LEGRIA mini - kluci v akci

 

Video formátu MP4 má čtyři základní režimy nahrávání: 25p – 1920 × 1080 px, 24 Mb/s; 25p – 1920 × 1080 px, 17 Mb/s;  25p – 1280 × 720, 4 Mb/s; 25p – 640 × 360 px, 1,5 Mb/s (výstup při živém vysílání). Možné je zrcadlově obrácené nahrávání, překlápění zařízení do více úhlů, pokud je zapnuta detekce polohy, zpomalený a zrychlený záběr (zpomalený 1/4× VGA, 1/2× 720p; zrychlený: 2×, 4×; standardní přehrávání je 25p).

 

Ozvučení je systému MPEG-2 AAC-LC se dvěma kanály, zabudován je kvalitní stereofonní mikrofon a na výběr je několik režimů – zvukových scén: Standardní, Hudba, Mluvené slovo, Les a ptáci, Potlačení šumu a uživatelské nastavení.

 

Canon LEGRIA mini - II

 

Fotografie mají grafický formát JPEG a uživatel může vybírat různé velikosti snímků: velký 4000 × 3000 px (12 Mpx), střední 1920 × 1440 px (2,76 Mpx), malý VGA/640 × 480 px a v režimu detail pak střední 1920 × 1440 px (2,76 Mpx) a malý VGA/640 × 480 px. Pro snímání má uživatel na výběr pohodlný chytrý automatický režim, sadu scénických programů (Jídlo a móda, Sporty, Noc, Pláž, Sníh a Makro) a programovou automatiku – P. Rychlost závěrky má rozsah 1/2000–1/25 s.

 

Mezi „tvůrčí“ funkce výrobce řadí nahrávání v intervalech s výběrem intervalů 5 s, 10 s, 30 s, 1 min. a 10 min., přičemž pomocí časosběrného záznamu lze pořizovat nezvyklé záběry rušných míst nebo zábavně zdokumentovat úpravy domácího interiéru, dále videosnímek s výběrem z 2,4 nebo 8 s, dotykové dekorace a „kinofiltry“, použitelné ovšem pouze při překódování. Pro vyvážení bílé lze kromě plně automatického režimu využít dvě přednastavení, a to s vyvážením pro denní světlo (s barevnou teplotou cca 5400 K a pro žárovkové světlo (přibližně 3100 K), a možné je také přímé nastavení barevné teploty v Kelvinech v rozsahu od 2800 do 8000 K.

 

Canon LEGRIA mini - III

 

Kamera má tradiční spoušť, nabízí funkci detekce obličeje v záběru, nemá zabudovaný blesk. Nechybí samospoušť s možností výběru délky zpoždění 2 a 10 s. Data lze ukládat na paměťovou kartu Micro SD nebo Micro SDHC (na kartu s kapacitou paměti 64 GB se vejde až 34 hodin a 45 minut videozáznamů.

 

Canon LEGRIA mini - děvče v akci

 

Elektrostatický kapacitní dotykový displej typu TFT LCD má délku úhlopříčky 2,7 palce (asi 6,8 cm) displej, rozlišení 230 tisíc obrazových bodů a umožňuje ruční nastavení jasu. Je výklopný do několika úhlů. Lze jej překlápět dozadu i směrem k předmětu, což otevírá uživatelům celou řadu možností, jak si pohrát se stylem natáčení a obrazem. Může být natočen do čelní polohy, což umožnuje přesné snímání sebe sama, anebo zavřen pro snímání z nízkých úhlů. Systém detekce rotace spínače zajišťuje, že obraz je vždy natočen tou správnou stranou nahoru, bez ohledu na to, v jaké poloze se zařízení nachází. Ovládání dotykem má jedno omezení: není možno ostřit dotykem, kamera ostří jen automaticky. Možný je ale výběr expozice dotykem, ovšem pouze prostřednictvím aplikace uživatelského nastavení pro živé vysílání.

 

Pro uživatele, kteří rádi sdílejí svá videa pomocí různých zařízení a sociálních sítí, má LEGRIA mini vestavěné Wi-Fi připojení a Live Streaming dálkové ovládání umožňuje ovládat kameru na dálku prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu nebo tabletu s operačními systémy Android nebo iOS. Funkce vzdáleného prohlížení umožňuje fotografie a videa zobrazit i na jiných zařízeních než tabletech, kupříkladu na velkoplošných monitorech, a to prostřednictvím prohlížeče jako je například Safari nebo Internet Explorer, aniž by bylo třeba používat další specifický software.

 

Canon LEGRIA mini - IV

 

Pro bezdrátové nahrávání na sítě jako jsou YouTube a Facebook bez nutnosti použití počítače mohou uživatelé zařízení s Apple iOS využít bezplatnou a snadno použitelnou aplikaci Canon Movie Uploader. Pomocí podpory DLNA lze bezdrátově streamovat videa na kompatibilních televizorech nebo PC. Funkce Fast Motion Capture nabízí pořízení záznamu s až čtyřnásobnou rychlostí, kterou lze využít pro zábavné výukové programy například v oblasti vaření nebo líčení. Slow Motion Capture umožňuje pořizování záznamu s poloviční a čtvrtinovou rychlostí, což ocení kupříkladu tanečníci, kteří chtějí pozorovat nové techniky a učit se je. Funkce Miror Image Recording/Playback nabízí zrcadlové převrácení obrazu, díky čemuž mohou uživatelé pomocí záběrů vylepšovat své pohyby. A k dispozici je i režim Video Snapshot, který zaznamenává čtyřsekundové video při každém stisknutí spouště pro statickou fotografii. Sloučením těchto videí pak vznikne krátký film o událostech uplynulého dne.

 

Canon LEGRIA mini v pouzdru

 

Kamery mají výstup HDMI a USB Mini-B. Nechybí závit pro připojení na stativ. Jako zdroj energie slouží inteligentní bateriový systém s lithium-iontovou nabíjecí baterií NB-4L. Je-li baterie plně nabita, je maximální doba nahrávání 1 hod. 15 min. Dokoupit je možno adaptér CA-110 pro napájení e elektrické sítě. Videokamera má rozměry přibližně 76 × 22 × 96 mm a váží 160 g.

 

Kompaktní videokamera Canon LEGRIA mini bude v České republice k dispozici od září za 7590 Kč. Podrobné informace a ukázky včetně videa jsou na webu Canon.cz.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: