Canon uvádí dva vysoce výkonné televizní field objektivy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Canon uvádí dva vysoce výkonné televizní field objektivy

UHD DIGISUPER 86 (UJ86x9.3B)

2. října 2015, 17.07 | Canon představuje dva nové field objektivy ve 4K rozlišení pro senzor typu 2/3“ – UHD DIGISUPER 86 (UJ86x9.3B) a UHD DIGISUPER 90 (UJ90x9B). Obě novinky nabízí mimořádný optický výkon i vynikající rozsah ohniskových vzdáleností a jsou tak ideální pro živé televizní přenosy. Model UHD DIGISUPER 86 (UJ86x9.3B) navíc překonává i požadavky pro 4K rozlišení.

Prvotřídní obrazový výkon pro 4K rozlišení 
Objektivy UHD DIGISUPER 86 (UJ86x9.3B) a UHD DIGISUPER 90 (UJ90x9B) jsou součástí řady 4K objektivů typu 2/3", do které patří i nedávno uvedený model CJ12ex4.3B. Pro živé televizní vysílání včetně přenosu sportovních událostí přináší profesionálům oba objektivy svobodu i mimořádnou kvalitu 4K rozlišení. UHD DIGISUPER 86 (UJ86x9.3B) je navíc prvním modelem řady objektivů typu 2/3" značky Canon, který má dostatečný optický výkon i pro rozlišení vyšší než 4K (tzv. beyond 4K).

 

Díky pokročilé optické konstrukci mají nové objektivy vynikající rozlišení v celé ploše záběru, a to i v případě nejkratší a nejdelší ohniskové vzdálenosti. Navíc širší využití fluoritových a UD prvků v kombinaci se speciální povrchovou úpravou značky Canon velmi výrazně brání vzniku odlesků i závoje a výsledný obraz je tak ostrý, vysoce kontrastní a s velkým množstvím tónů.

 

Vynikající rozsah ohniskových vzdáleností a všestrannost 
Nové modely přináší maximální flexibilitu - uživatelé objektivu UHD DIGISUPER 86 (UJ86x9.3B) mají k dispozici 86násobný zoom s rozsahem ohniskových vzdáleností 9,3 až 800 mm, v případě objektivu UHD DIGISUPER 90 (UJ90x9B) pak dokonce 90násobný zoom s rozsahem 9 až 810 mm. Součástí obou objektivů je i vestavěný telekonvertor 2,0x, který i při dvojnásobné ohniskové vzdálenosti zachovává výjimečné 4K rozlišení. Díky těmto vlastnostem mohou kameramani zaznamenávat opravdu pestrou škálu scén.

 

Situace vyžadující 4K rozlišení, jako jsou například živé sportovní přenosy, netolerují ani sebemenší chvění obrazu. Díky optickému stabilizátoru obrazu z dílny společnosti Canon se mohou objektivy UHD DIGISUPER 86 (UJ86x9.3B) a UHD DIGISUPER 90 (UJ90x9B) pochlubit ostrým a čistým výstupem s maximální přesností, a to i během pohybů kamerou. Pro sledování pohybujících se objektů představuje takto kvalitní stabilizace, která kompenzuje i případné jemné pohupování kameramana, zásadní výhodu. Stabilizace navíc umožňuje udržet zaostření objektu i ve velmi náročných situacích, jako je pořízení dlouhého záběru s malou hloubkou ostrosti.

 

Použitelnost na prvním místě 
Objektivy UHD DIGISUPER 86 (UJ86x9.3B) a UHD DIGISUPER 90 (UJ90x9B) se mohou pochlubit kompaktním designem a jsou co do velikosti i hmotnosti srovnatelné se současnými field objektivy pro senzor typu 2/3" v HD rozlišení. Nové modely tak umožňují snadnou integraci do již existujících vysílacích prostředí. Součástí nových objektivů je i 20pinový konektor pro propojení s virtuálním systémy.

 

Klíčové výhody objektivu UHD DIGISUPER 86 (UJ86x9.3B):

 • 4K field objektiv pro senzor typu 2/3" s mimořádně vysokým rozlišením, 86násobným zoomem a rozsahem ohniskových vzdáleností 9,3 až 800 mm (při použití vestavěného dvojnásobného telekonvertoru dokonce až 1 600 mm)
 • Špičkový optický výkon, který překračuje požadavky rozlišení 4K a nabízí bezkonkurenční kvalitu v celé ploše záběru i v celém rozsahu zoomu
 • Vysoký kontrast a rozlišení na všech vlnových délkách modrého, zeleného a červeného kanálu ve frekvenčních pásmech pro 4K a vyšší rozlišení
 • Rozměry i hmotnost jsou obdobné jako u field objektivů pro HD rozlišení a umožňují bezproblémovou integraci s existující HDTV technikou a natáčecími prostředími
 • Rozlišení větší než 4K i v případě využití stabilizátoru obrazu
 • Plná podpora virtuálních systémů díky vestavěnému 16bitovému kodéru
 • Plná kompatibilita s příslušenstvím pro HD field objektivy značky Canon

 

Klíčové výhody objektivu UHD DIGISUPER 90 (UJ90x9B):

 • 4K field objektiv pro senzor typu 2/3" s 90násobným zoomem a rozsahem ohniskových vzdáleností 9 až 810 mm (při použití vestavěného dvojnásobného telekonvertoru dokonce až 1 620 mm)
 • Ohromující 4K rozlišení ze 4K kamer typu 2/3" v celé ploše záběru
 • Úžasné 4K rozlišení i v případě využití stabilizátoru obrazu
 • Rozměry i hmotnost jsou obdobné jako u field objektivů pro HD rozlišení a umožňují bezproblémovou integraci s existující HDTV technikou a natáčecími prostředími
 • Stabilní výkon pro 4K rozlišení s přesným zaostřováním a velkým zoomem
 • Širokoúhlé ohnisko umožňuje pokrýt rozlehlé prostory - například sportovní haly - jedním jediným objektivem
 • Plná podpora virtuálních systémů díky vestavěnému 16bitovému kodéru
 • Plná kompatibilita s příslušenstvím pro HD field objektivy značky Canon

 

Zdroj: canon.cz

 

 

Zdroj: http://www.canon.cz/about_us/press_centre/press_releases/consumer_news/digital_cinema/uj90x9b_and_uj86x93b_lenses.aspx

UHD DIGISUPER 90 (UJ90x9B)

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: