Dosažen milník 95 milionů vyrobených objektivů Nikkor - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Dosažen milník 95 milionů vyrobených objektivů Nikkor

Dosažen milník 95 milionů vyrobených objektivů Nikkor

13. srpna 2015, 08.47 | Společnost Nikon oznamuje, že celkový počet vyrobených objektivů NIKKOR¹ pro fotoaparáty Nikon s výměnnými objektivy dosáhl 95 milionů kusů.

Tato široká řada objektivů zahrnuje přes 90 různých typů objektivů včetně kategorie výměnných objektivů pro pokročilé fotoaparáty Nikon 1 s výměnnými objektivy a jejich působivé nové modely. Společnost Nikon v tomto roce před nedávnem oznámila uvedení objektivu AF-S NIKKOR 300 mm f/4E PF ED VR. Tento teleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností byl prvním z objektivů NIKKOR, které zavedly optický člen Fresnelovy čočky. 

To z nich činí nejlehčí objektivy ve své třídě na světě.² Dosáhnout tohoto produkčního milníku společnosti Nikon pomohly dva nové profesionální superteleobjektivy s nejlehčí konstrukcí ve své třídě³: AF-S NIKKOR 500 mm f/4E FL ED VR a AF-S NIKKOR 600mm f/4E FL ED VR. K úspěchu rovněž přispěly výkonné objektivy formátu DX se zoomem AF-S DX NIKKOR 16-80 mm f/2,8-4E ED VR s neuvěřitelně kompaktním tělem.

 

Řada NIKKOR samozřejmě využívá nejnovější inovace od společnosti Nikon včetně světově proslulé, vysoce odolné antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat a výkonného systému redukce vibrací. Optický člen Fresnelovy čočky (PF) se špičkovou korekcí barevné vady činí objektivy NIKKOR menšími a lehčími a fluoritové optické členy nabízí špičkovou korekci barevné vady a umožňují kompaktnější teleobjektivy. Fluorové vrstvy účinně odpuzují širokou škálu nečistot, jako jsou prach a špína, voda, olej a mastnota.

 

Zdroj: nikon.cz

 

 

Zdroj: http://www.nikon.cz/cs_CZ/press_room/press_presentation.page?Period=New&Quarter=0&SY=0&ID=templatedata%5Ccs_CZ%5Cnews_article%5Cdata%5CBV-PR-WWA2807-95-millions

Dosažen milník 95 milionů vyrobených objektivů Nikkor

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: