Jaké jsou nejlepší makro objektivy tohoto roku? - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Jaké jsou nejlepší makro objektivy tohoto roku?

31. prosince 2020, 19.39 | Během lockdownu došlo k nárůstu zájmu o makro fotografii, což není překvapující, protože byly omezeny možnosti

cestování a tato omezení by mohla pokračovat až do roku 2021. Pokud chcete pořídit snímky malých předmětů vyplňujících snímky, musíte přidat do brašny soupravu s makro objektivem. Tato speciální optika může být drahá, ale shromáždili jsme pro vás nejlepší makro objektivy na trhu.

 

Canon EF-M 28 mm f3.5 Macro IS STM

Cena: 309 liber

Unikátní kruhová LED světla

Kompaktní rozměry

Rychlá clona F / 2,8

 

 

Sigma 105mm f / 2.8 DG DN Macro Art

Cena: 699 liber

Série objektivů Sigma's Art si získala velký ohlas a nový 105 mm f / 2,8 DG DN Macro Art zvyšuje laťku ještě dále. Postavený pro fotoaparáty Sony s bajonety E a L (Panasonic full-frame, Sigma a Leica), má tento objektiv váhu 715 g,

Prémiová kvalita obrazu

Těsnění proti povětrnostním vlivům

Klepněte na spínač clony

 

 

 

Tamron SP 90 mm F / 2,8 MACRO VC

Cena: 649 liber

Přední část objektivu těží z fluoru, který pomáhá odpuzovat vodu a olej, a na konstrukci objektivu se vztahuje pětiletá záruka. Model SP 90 mm, který je součástí vybavení většiny digitálních zrcadlovek, zahrnuje technologii Tamron VC (Vibration Compensation), která vám pomůže udržet stabilní snímky.

Působivá kvalita sestavení

Věrohodná záruka

Slušná cenovka

 

 

Olympus M.Zuiko Digital ED 60mm f2.8 Macro

Cena: 399 liber

Fotografové, kteří používají fotoaparáty Micro Four-Thirds, jako je Olympus E-M1 Mark III nebo Panasonic GH5, mají integrovanou výhodu v pořizování makrosnímků. Je to proto, že senzor v jejich fotoaparátech je vybaven oříznutím 2x, které zdvojnásobuje efektivní ohniskovou vzdálenost objektivu, což znamená, že optika může být menší, lehčí a dostupnější. To je případ makra ED 60mm f2.8 Macro, který samozřejmě poskytuje efektivní ohniskovou vzdálenost 120 mm S rychlou maximální clonou f / 2,8 lze objektiv použít také k pořizování portrétů s malou hloubkou ostrosti a optika může zaostřit až na 19 cm od objektu.

Lehký a přenosný

Rychlá maximální clona

Těsnění proti povětrnostním vlivům

 

 

Objektiv Samyang 100 mm f2,8 ED UMC Macro

Cena: 399 liber

Mnoho fotografů upřednostňuje při pořizování snímků zblízka ruční zaostřování, takže má smysl ušetřit nějaký rozpočet a místo toho zvolit objektiv s ručním ostřením. Jedním z takových příkladů je Samyang 100 mm f2,8 ED UMC Macro, který je k dispozici v mnoha provedeních včetně EF, Pentax K, Canon M a Fujifilm X. I když v objektivu chybí autofokus, existuje spousta dalších funkcí, včetně přítomnost optiky '15 čoček ve 12 skupinách ', která zahrnuje vysoce refrakční čočku (HR) a čočku s extrémně nízkým rozptylem světla (ED), aby se minimalizovala barevná aberace a zlepšila celková kvalita obrazu. Důležitý je také design clony s 9 lamelami, protože jeho tvar vytvoří atraktivní bokeh při použití při maximální cloně f / 2,8.

Velký zaostřovací kroužek

Jednoduchý design

Slušná cena

 

 

Objektiv Sigma 70 mm f2,8 DG Macro Art

Cena: 449 liber

70 mm f / 2,8 DG Macro byl vůbec prvním makro objektivem, který se připojil k uznávané řadě Art řady Sigm. K dispozici je mimo jiné pro Canon EF, Nikon F a Sony E-mount, 70mm lze spárovat s telekonvertory Sigma 1,4x nebo 2x, pokud potřebujete ještě větší ohniskovou vzdálenost a je také důkazem budoucnosti, protože může být připojen k USB doku Sigma musíte aktualizovat firmware. Jak byste očekávali od řady Art od Sigmy, 70mm f2,8 DG Macro nabízí vynikající kvalitu obrazu, částečně díky dvěma skleněným prvkům FLD a dvěma skleněným prvkům SLD použitým v konstrukčním designu, které udržují ostrý obraz, i když objektiv je použit při maximální cloně f/ 2,8.

Dostupná cena

Prémiová kvalita sestavení

Funkce do budoucna

 

 

Irix 150 mm f / 2,8 Makro

Cena: 429 liber

Irix 150mm, který je k dispozici pro bajonety Canon EF, Nikon F a Pentax K, si získává pověst skutečné alternativy k značkové optice. Částečně to souvisí se skutečností, že objektiv se může pochlubit jak poměrem zvětšení 1: 1, tak ohniskovou vzdáleností 150 mm - to umožňuje fotografům fotografovat věrně a naplňovat snímky z dálky, což je zvláště užitečné při fotografování objektů jako motýli, kteří se budou třepetat, pokud se dostanete příliš blízko. Neexistuje žádné automatické zaostřování, ale mnoho fotografů raději spoléhá na ruční zaostřování při pořizování snímků zblízka a Irix těží z odolnosti proti povětrnostním vlivům a má také stativový límec, pokud chcete pracovat se stativem nebo monopodem. Tento objektiv dokonce získal ocenění Red Dot za design v roce 2019, takže stojí za to přidat ho do užšího výběru.

Prodloužená ohnisková vzdálenost

Límec stativu

Těsnění proti povětrnostním vlivům

 

 

Tokina atx-i 100 mm F2,8 FF MACRO

Cena: 399 liber

Zatímco Tonkina možná není tak známá jako Tamron nebo Sigma, atx-i 100mm F2.8 FF MACRO nabízí fotografům spoustu objektivů za dobré peníze. Tato optika je k dispozici za méně než 400 GBP a je k dispozici pro digitální zrcadlovky Canon a Nikon s full frame, ale lze ji také použít s digitálními zrcadlovkami DSLR od těchto značek, kde se efektivní ohniskové vzdálenosti přepínají až na 150 mm (160 mm pro Canon). Tokina se může pochlubit omezovačem zaostření, který pomůže zrychlit zaostření při kompozici objektů blíže k objektivu, a také nabízí inovativní zaostřovací spojku. Kombinace poměru zvětšení 1: 1 a velmi blízké minimální zaostřovací vzdálenosti 30 cm vám umožní zachytit snímky malých předmětů vyplňujících snímky.

Inovativní Focus Clutch

Skvělá hodnota za peníze

Zavřete minimální zaostřovací vzdálenost

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: