Nikon: nový teleobjektiv se zoomem - AF-S DX NIKKOR 55–200 MM F/4–5,6G ED VR II - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Nikon: nový teleobjektiv se zoomem - AF-S DX NIKKOR 55–200 MM F/4–5,6G ED VR II

AF-S DX NIKKOR 55–200 mm f/4–5,6G ED VR II

22. ledna 2015, 08.24 | Nikon uvedl objektiv AF-S DX NIKKOR 55–200 mm f/4–5,6G ED VR II, nový teleobjektiv se zoomem a výrazně kompaktními rozměry. Kompaktní, lehký a snadno ovladatelný objektiv je ideálním doplňkem menších fotoaparátů formátu DX, jako je nový přístroj D5500.

Díky všestrannému rozsahu ohniskových vzdáleností do 200 mm je tento objektiv se zoomem vhodný pro snímky vzdálených objektů ve velkém měřítku, snímky z cest a sportovních akcí nebo pro amatérskou fotografii zvířat v přírodě. Štíhlé tělo objektivu znamená, že můžete fotografovat teleobjektivem bez přenášení těžkého vybavení, a mechanismus teleskopického tubusu objektivu umožňuje zasunout objektiv pro dosažení ještě lepší přenosnosti. Optická konstrukce objektivu poskytuje dynamické, vysoce kontrastní snímky, a automatické zaostřování je rychlé, přesné a velmi tiché. Kritickým prvkem u teleobjektivu je systém redukce vibrací Nikon, který zaručuje ostré a nerozmazané snímky i při fotografování s využitím nejdelšího telerozsahu objektivu.

 

Přenosný teleobjektiv se zoomem

NIKKOR 55-200 mm je vynikající volbou pro objevování výhod, které fotografování teleobjektivem přináší z tvůrčího hlediska. Můžete se dostat do centra dění při sportovních událostech, zachytit zvířata v přírodě na velkou vzdálenost, izolovat objekty na pozadí působivé městské krajiny nebo zvýšit dramatičnost filmových záběrů při záznamu videosekvencí. Kompaktní provedení objektivu přispívá k velmi komfortnímu ovládání a kvalitní optická konstrukce produkuje snímky a videosekvence se skvělou ostrostí i při fotografování a natáčení z ruky. Chcete-li získat větší dosah bez nadměrné hmotnosti, sotva toho dosáhnete s lehčím objektivem, než je tento.

 

Redukce vibrací (VR)

Systém redukce vibrací Nikon umožňuje stabilnější fotografování z ruky při použití časů závěrky až o 4 EV delších než obvykle, aniž by docházelo k degradaci obrazu rozmazáním v důsledku chvění fotoaparátu. Omezení účinků chvění fotoaparátu je při fotografování teleobjektivem zásadním požadavkem a technologie Nikon VR se proslavila svou schopností zajistit jasné a nerozmazané snímky při použití libovolné ohniskové vzdálenosti. Tato technologie výrazně pomáhá při fotografování za nízké hladiny osvětlení a při použití nejdelších ohniskových vzdáleností za účelem zachycení vzdálených objektů.

 

Obraz s dramatickou ostrostí

Objektiv AF-S NIKKOR 55-200 mm je konstruován tak, aby dosahoval vynikající výkonnosti při použití s fotoaparáty formátu DX, a přináší za všech okolností skvělé výsledky. Optická konstrukce obsahuje 13 čoček v 9 členech včetně jednoho optického členu ze skel s extrémně nízkým rozptylem světla, který pomáhá barevnou vadu a získat tak snímky s vysokým kontrastem. Kompaktní ultrazvukový zaostřovací motor Nikon (SWM) umožňuje tiché, rychlé a přesné automatické zaostřování, což je velkou výhodou zejména při fotografování zvířat v přírodě a při záznamu videosekvencí.

 

Systém malých rozměrů

Objektiv NIKKOR 55-200 mm váží pouhých 300 g a jeho délka je jen 83 mm v zasunutém stavu, což jsou u teleobjektivu se zoomem skutečně velmi malé hodnoty. Tento nový objektiv NIKKOR je ideální pro uživatele, kteří hledají lehký, univerzálně použitelný teleobjektiv se zoomem, a je skvělým doplňkem objektivu NIKKOR 18-55 mm f/3,5-5,6G VR II se zoomem. Zkombinujete-li malou digitální jednookou zrcadlovku a tyto dva objektivy, získáte výkonnou sadu se dvěma objektivy se zoomem, která nepřetíží vaši fotobrašnu.

 

Zdroj: nikon.cz

Zdroj: http://www.nikon.cz/cs_CZ/press_room/press_presentation.page?Period=New&Quarter=0&SY=0&ID=templatedata%5Ccs_CZ%5Cnews_article%5Cdata%5CBV-PR-WWA1501-55-200mm_4-5.6G

AF-S DX NIKKOR 55–200 mm f/4–5,6G ED VR II

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: