Nový širokoúhlý objektiv Panasonic s ohniskem 12 mm je určený pro krajinářské fotografy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Nový širokoúhlý objektiv Panasonic s ohniskem 12 mm je určený pro krajinářské fotografy

LEICA DG SUMMILUX 12 mm f1,4 ASPH

20. června 2016, 15.02 | Robustní provedení s odolnými prvky proti vlhkosti a prachu potěší především uživatele fotografující často v drsných přírodních podmínkách

Nový vysoce světelný objektiv Panasonic LEICA DG SUMMILUX 12 mm f1,4 ASPH¹ nabízí profesionální konstrukční i obrazovou kvalitu. Krajinářským fotografům poslouží při komponování rozmáchlých širokoúhlých záběrů. Kromě toho se ovšem díky vysoké světelnosti uplatní i v interiérech při nedostatku světla (např. v restauracích). Mimořádně nízká minimální hodnota clony f1,4 rovněž znamená možnost příjemně rozostřeného pozadí u portrétů a podobných motivů. K přednostem patří i robustní provedení s odolnými prvky proti vlhkosti a prachu, které ocení především fotografové, kteří rádi fotografují ve volné přírodě. Objektiv má kompaktní délku 70 mm a váhu 335g.

 

LEICA - záruka výjimečné kvality obrazu

Objektiv je vybaven dvěma asférickými optickými členy, dvěma členy UED a jedním členem ED (optické členy s mimořádně nízkou disperzí pro eliminaci optických vad). Celkově se objektiv skládá z 15 členů ve 12 skupinách. Díky zmíněným pěti speciálním optickým členům splňuje přísná kritéria standardu LEICA pro výjimečnou optickou kvalitu s vynikající kresbou detailů a minimálním zkreslením.

Nový objektiv LEICA DG SUMMILUX 12 mm f1,4 ASPH se vyznačuje vynikající kresbou plnou detailů jak uprostřed záběru, tak i při jeho okrajích, což je velkou výhodou například při fotografování noční oblohy plné hvězd. Speciální optické vrstvy dále eliminují optické vady a přispívají ke skvělému obrazu jak u fotografií, tak i na videozáznamech.

 

Přesné ostření při natáčení videozáznamů v rozlišení 4K

Objektiv je vybaven interním ostřícím mechanismem a krokovým motorem, což znamená plynulý a tichý pohyb při ostření. V kombinaci s libovolným fotoaparátem řady LUMIX G s vysokorychlostním a přesným systémem automatického ostření to znamená vynikající výkon při fotografování i natáčení videozáznamů. Objektiv podporuje i moderní snímače s rychlostí 240 obr/s. Tyto skvělé vlastnosti přijdou vhod zejména při natáčení videozáznamů v rozlišení 4K, kde na precizním ostření mimořádně záleží.

 

Intuitivní ovládání clony

Objektiv LEICA DG SUMMILUX 12 mm f1,4 ASPH je vybaven prstencem pro přímé, rychlé a intuitivní nastavení clony. Ta se skládá z devíti lamel a otvor v ní má kruhový tvar, což znamená atraktivní a příjemnou kresbu v bokehu neboli rozostřené oblasti záběru při nízkých clonových číslech.

 

Trvanlivé kovové provedení

Kovový bajonet zaručuje vysokou trvanlivost i v náročných podmínkách. Kovové je rovněž tělo objektivu a také sluneční clona, takže objektiv působí velmi elegantním dojmem a výborně se hodí k systémovým kompaktům třídy LUMIX G.

 

Pomoc při výběru ideálního objektivu

Modelová řada objektivů LUMIX G se neustále rozšiřuje, patří do ní ultraširoká skla i teleobjektivy, takže si lze vybrat pro každou příležitost. Při výběru optimálního objektivu mohou zájemci využít šikovného a intuitivního průvodce na webových stránkách Panasonic. V galerii stačí vybrat typ fotografií, jaké se vám líbí, a systém už vhodnou optiku doporučí automaticky.

 

Průvodce najdete na adrese www.panasonic.com/uk/consumer/cameras-camcorders/lens-selector.html

¹ Ekvivalent kinofilmu nebo plnoformátu: 24 mm

 

 

Zdroj: panasonic.com 

Zdroj: http://www.panasonic.com/cz/corporate/novinky/articles/novy-sirokouhly-objektiv-panasonic-s-ohniskem-12-mm-je-urceny-pro-krajinarske-fotografy.html

LEICA DG SUMMILUX 12 mm f1,4 ASPH

LEICA DG SUMMILUX 12 mm f1,4 ASPH

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: