Prohnuté monitory Samsung získaly potvrzení od Harvardovy lékařské fakulty - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Prohnuté monitory Samsung získaly potvrzení od Harvardovy lékařské fakulty

Harvard Medical School

6. června 2016, 09.02 | Intenzivní testy prokázaly, že oproti plochým obrazovkám napomáhají prohnuté monitory soustředění a snižují námahu očí

 

Prohnuté monitory jsou podle výsledků nedávno dokončené studie Harvardovy lékařské fakulty (Harvard Medical School - HMS) šetrnější k očím uživatelů než srovnatelné ploché displeje. Jejich uživatelé si totiž více stěžují na únavu očí, potíže se zaostřením či rozmazané vidění.

 

Kompletní výsledky výzkumu s názvem „Srovnání plochých a prohnutých monitorů: Únava očí způsobená vizuálně intenzivním úkolem" byly zveřejněny během konference Display Week, pořádané organizací Society of Information Display's (SID), která se konala v San Franciscu. Výzkumný tým HMS, vedený doktory Elim Peliem a Gangem Luoem, předložil svá zjištění o prohnutých monitorech v rámci výzkumného segmentu prohnuté a 3D displeje.

 

Prostřednictvím studie prozkoumali vědci z institutu Schepens Eye Research Institute, Mass Eye and Ear, na HMS zdravotní dopady, které mohou způsobit počítačové obrazovky. Posoudili možnosti snížení příznaků syndromu počítačového vidění (CVS) prostřednictvím používání prohnutého monitoru. Během svého výzkumu požádal tým Harvardovy lékařské fakulty účastníky s ostrostí vidění 20/20 nebo lepší, aby sledovali obsah jak na 34palcovém prohnutém monitoru Samsung SE790C, tak na srovnatelné ploché obrazovce.

 

Každý účastník měl za úkol vyplnit dotazník před testem a po něm. Cílem bylo zhodnotit úroveň komfortu při sledování prostřednictvím 22 unikátních vizuálních symptomů. Přísné proporční testování odhalilo, že významně více účastníků uvedlo určité zhoršení symptomů (včetně únavy očí, potíží se zaostřením, rozmazaného vidění a bolesti očí) při sledování monitoru s plochou obrazovkou, na rozdíl od prohnuté obrazovky.

 

„Díky vylepšenému designu a řadě funkcí, které jsou přívětivé ke zraku, jsou prohnuté monitory Samsung optimalizovány tak, aby nabízely maximálně pohlcující, pohodlný a živý zážitek," řekl Seog-gi Kim, senior viceprezident divize Visual Display Business v Samsung Electronics, a dodal: „Výsledky studie HMS potvrzují náš příslib vytvářet vysoce kvalitní vizuální prostředí, které oči méně namáhá a přináší více možností zábavy. Budeme pokračovat v zavádění inovací, které překračují očekávání našich zákazníků."

 

Monitory Samsung SE790C vylepšují pozorovací vzdálenost od středu k okrajům, která je běžná u standardních displejů s plochou obrazovkou. Pracují totiž s takřka rovnoměrným rozvržením, aby odpovídaly přirozenému tvaru lidského oka. Toto zakřivení 3000 R umožňuje rozsáhlé a úplné zobrazení, které vtáhne diváky do dění na displeji.

 

Díky širokému pozorovacímu úhlu, nejlepšímu statickému kontrastnímu poměru ve své třídě (3000:1) a schopnosti odstranit vnější světelnou interferenci poskytuje monitor Samsung SE790C výjimečnou kvalitu obrazu a výkon pro dlouhodobé používání, například při hraní her či sledování filmů.

 

Zdroj: samsung.com  

 

Zdroj: http://www.samsung.com/cz/news/local/curved-samsung-monitors-have-received-confirmation-from-harvard-medical-school

Samsung

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: