Projektory Epson jdou ruku v ruce s uměním - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Projektory Epson jdou ruku v ruce s uměním

29. ledna 2020, 18.54 | Od 22. ledna až do poloviny dubna budou moci milovníci umění navštívit v Artparku Galerie Rudolfinum novou interaktivní instalaci, která bude tematicky navazovat na výstavu belgického malíře Michaëla Borremanse The Duck pořádanou galerií.

Autorský Artpark s názvem Vrhám stín, jehož vernisáž proběhla v úterý 21. ledna 2020, připravila česká umělkyně Veronika Drahotová s pomocí projektoru od společnosti Epson. Zájemci mohou na výstavu zavítat až do 12. dubna 2020. 

 

Interaktivní instalace Veroniky Drahotové Vrhám stín nabízí dětskému i dospělému návštěvníkovi možnost proniknout do imaginativního světa inspirovaného dílem Michaëla Borremanse zadními vrátky. Autorka vytvořila autonomní prostor, jakýsi paralelní vesmír - stín vržený Borremansovými obrazy. Vymezený prostor je obývaný pohyblivými objekty-bytostmi, se kterými může návštěvník interagovat, měnit jejich pozici a díky tomu i jejich roli v celém příběhu. Svět tlumených barev, několika pohyblivých objektů-bytostí, nespočtu stínů a obrazů a zvláštní hudby se tak stane místem vytváření příběhů nových. Specifickou barevnost a napětí zprostředkovává také asociační videoprojekce skrz projektor Epson EV-100, kterou převážně tvoří zastřené fragmenty reality.

Na interaktivní instalaci, která má zejména dětským návštěvníkům galerie přiblížit zábavnou vzdělávací formou postupy a pozadí tvorby umělce, spolupracovali také autor zvukové stopy Ondřej Sifon Anděra ze skupiny WWW, editorka videa Karolína Peroutková a autor textu Bob Kartous.

 

Součástí výstavy je laserový projektor LightScene EV-100 od Epsonu s elegantním nerušivým designem se svítivostí 2 000 lumenů a rozlišením WXGA, který je vhodný pro promítání i osvětlení předmětů. Díky lehké konstrukci umožňuje tento model flexibilní instalaci, např. tradiční montáž na strop, na podlahu nebo montáž na osvětlovací lišty jako bodové osvětlení. S flexibilní instalací tohoto projektoru je navíc možné promítat z jakéhokoli úhlu. Projektor EV-100 je dodáván se softwarem Epson Projector Content Manager pro rychlé a jednoduché nastavení či přizpůsobení promítaného obsahu. Díky integrované čtečce SD karet lze celý vytvořený obsah snadno odbavit přímo z projektoru, tedy bez potřeby počítače či externího multimediálního přehrávače.  „Vždy nás velmi těší, když se můžeme podílet na zajímavých projektech, proto jsme rádi, že se náš projektor mohl stát součástí Artparku Galerie Rudolfinum, který mezi ně bezpochyby patří. Líbí se nám, že tato forma umění dokáže přilákat diváky nejrůznějších věkových kategorií, a ti tak mohou okusit imaginární svět, který v Rudolfinu vzniknul a vychutnat si ho i díky našemu projektoru," doplňuje Michal Holovský, Account Manager Professional Displays společnosti Epson. 

 

Více informací na: https://www.galerierudolfinum.cz/cs/artpark/o-artparku/

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: