Samsung představil první SSD disk s rozhraním NVMe M.2 a technologií V NAND - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Samsung představil první SSD disk s rozhraním NVMe M.2 a technologií V NAND

Samsung 950 PRO

14. října 2015, 08.54 | Špičkový výkon, větší přenosová rychlost a nižší zpoždění u počítačů a pracovních stanic. To vše nabízí nový SSD disk Samsung 950 PRO s kapacitou 512 a 256 GB.

 

Samsung uvádí na trh SSD disk Samsung 950 PRO, který splňuje požadavky vysoce výkonných spotřebitelských i podnikových notebooků a PC. Díky rozhraní disku M.2 získávají uživatelé s ultratenkými notebooky a pracovními staniceminejvyšší odolnost, spolehlivost a energetickou efektivitu na trhu.

 

Samsung 950 PRO je první SSD pro spotřebitele s rozharním Non-Volatile Memory Express (NVMe)* M.2 a vertikální NAND (V‑NAND)technologií. Současně podporuje rozhraní Component Interconnect Express (PCIe) 3.0. Díky NVMe, prvnímu protokolu optimalizovanému pro SSD, má disk Samsung 950 PRO lepší výkon a úsporu energie. Potenciálně tak může zvyšovat životnost baterie, a naopak snižovat provozní náklady.

 

Samsung 950 PRO je určen profesionálům, kteří hledají špičkový výkon, větší přenosovou rychlost a nižší zpoždění u svých high-end počítačů a pracovních stanic. Jeho kvality ocení uživatelé například při přáci na projektech, jako jsou počítačem navrhováný design, analýza dat atechnické simulace. Kompaktní rozhraní M.2 2280 zajišťuje kompatibilitu s nastávajícími generacemi stolních a mobilních platforem, které mají slot 
a rozhraní PCIe M.2.

 

Samsung 950 PRO s rozhraním PCIe Gen.3x4 a protokolem NVMe dosahuje vyšších rychlostí při náhodném i sekvenčním přenosu dat. Důvodem je použití sběrnic SATA (Serial Advanced Technology Attachment),které využívají protokol AHCI (Advanced Host Controller Interface). Uživatelé aplikací s vysokým počtem vstupních/výstupních operací za sekundu (IOPS) si tak užijí až čtyřikrát vyšší výkon než u tradičních SATA SSD.

 

Samsung SSD 950 PRO je uveden na trh v kapacitě 512 GB a 256 GB. Verze 512 GB má sekvenční rychlost čtení až 2500 Mb/s a zápisu až 1500 Mb/s. Náhodné čtení probíhá rychlostí až 300 000 IOPS a zápis až 110 000 IOPS. Hlavní vliv na tom má druhá generace čipu MLC V‑NAND s 32 vrstvami, 128GB, UBX regulátorem a Magician softwarem společnosti Samsung.

 

Disk je sestaven tak, aby byl odolný. Šifrování Full Disk Encryption AES 256 bit chrání data a Dynamic Thermal Guard zajišťuje ochranu dat i zařízení v nepříznivých teplotních podmínkách od 0 do 70 stupňů Celsia. SSD Samsung 950 PRO je také odolný proti nárazům o síle až 1500 g/0,5 ms a vibracím až 20 G.

 

V případě SSD 950 PRO s kapacitou 256 GB zaručuje Samsung výdrž až 200 TBW (celkově zapsaných bajtů) po dobu pěti let. U verze s kapacitou 512 GB je to až 400 TBW během pěti let.Na českém trhu budou dostupné v druhé polovině října. Ceny zatím nebyly stanoveny.

 

 

Zdroj: samsung.com

 

 

Zdroj: http://www.samsung.com/cz/news/local/samsung-introduced-the-first-ssd-disc-with-nvme-m2-and-v-nand-technology

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: