Sigma představuje objektiv 105 mm f / 2,8 Macro Art pro L-Mount a Sony E-Mount - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Sigma představuje objektiv 105 mm f / 2,8 Macro Art pro L-Mount a Sony E-Mount

1. října 2020, 22.39 | Sigma ohlásila objektiv 105 mm f / 2,8 DG DN Macro Art. Toto je první špičkový makroobjektiv společnosti Sigma

navržený výhradně pro full-frame zrcadlové systémy. Nabízí schopnost makra 1:1 s pracovní vzdáleností 5,5 palce.

 

Objektiv má konstrukci odolnou proti prachu a stříkající vodě a váží (715 g). Objektiv je dlouhý 5,3 "(133,6 mm), má maximální průměr 2,9" (74 mm) a obsahuje 62 mm filtr. Hlaveň objektivu obsahuje vyhrazený clonový kroužek, spínač pro zacvaknutí clonového kroužku a spínače zámku clonového kroužku. Možnost odstranit kliknutí z clonového kroužku by měla být výhodou pro uživatele, kteří chtějí pracovat tiše. Dále se jedná o interně zaostřovací čočku, takže nemění délku v závislosti na zaostřovací vzdálenosti.

 

Pokud jde o sklo, objektiv Sigma 105 mm f / 2,8 DG DN Macro Art obsahuje 17 prvků napříč tuctem skupin objektivů. Objektiv obsahuje jeden objektiv SLD a přední prvek má vrstvu odpuzující vodu a olej. Inženýři společnosti Sigma se zaměřili na korekci podélné chromatické aberace, kterou nelze korigovat pomocí objektivu ve fotoaparátu. Sigma slibuje jasný a ostrý obraz bez „krvácení barev“. Objektiv také slibuje silnou kontrolu nad komickou aberací, světlicí a duchy. Objektiv byl během vývoje přísně testován, aby fungoval dobře i v protisvětle.

U makroobjektivu záleží také na výkonu bokeh. Tým pracoval na zajištění „krásných kruhů bokeh“ a přirozeně vypadajícího efektu bokeh pro rozostřené prvky v popředí a pozadí. Clona je zaoblená a zahrnuje devět lamel.

 

Makro 105 mm f / 2,8 DG DN je vybaveno technologií Sigma Hyper Sonic Motor (HSM) pro automatické zaostřování, která zajišťuje rychlý a tichý výkon automatického zaostřování při použití autofokusu s detekcí kontrastu nebo fázové detekce. Objektiv také podporuje funkce AF + MF a DMF. Pokud pracujete v určitém rozsahu zaostření, může se vám osvědčit vestavěný třízónový omezovač zaostření. Zatímco pracovní vzdálenost je 5,5 palce, minimální zaostřovací vzdálenost je 11,6 palce (od obrazového snímače po objekt). Objektiv byl také navržen pro práci s telekonvertory Sigma TC-1411 (1,4x) a TC-2011 (2x), což má za následek ještě vyšší zvětšení makra 1,4: 1, respektive 2: 1, se stejnou pracovní vzdáleností.

 

Aby bylo možné zachytit drobné detaily malých objektů, musí makroobjektivy splňovat extrémně vysoký standard optické přesnosti a nová Sigma 105 mm f / 2,8 Objektiv DG DN Macro Art skutečně přináší. Ať už fotografujete květiny, hmyz nebo jen zajímavé předměty po celém domě, ostrost, kvalita bokehu a praktická funkčnost tohoto objektivu předčí očekávání profesionálů i amatérů.

 

Objektiv Sigma 105 mm f / 2,8 DG DN Macro Art se má začít prodávat koncem října. Objektiv bude k dispozici pro L-Mount a Sony E-Mount s MSRP za cca 19 000 KČ.

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: