Sony - nová řada paměťových karet CFast - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Sony - nová řada paměťových karet CFast

1. prosince 2017, 10.04 | Sony dnes oznámilo uvedení nové řady vysoce výkonných paměťových karet CFast, které byly vytvořeny tak, aby vyhovovaly potřebám profesionálních fotografů a kameramanů.

 

 Nová karta CFast série G reaguje na stále se zvyšující schopnosti špičkových digitálních zrcadlovek a kamer umožňujících natáčení v kinematografické kvalitě 4K a nabízejících bleskovou rychlost zápisu dosahující až 510MB/s a rychlost čtení až 530MB/s.

 

„Nové modely CFast, se připojují k již zavedenému portfoliu paměťových médií SONY, do něhož patří profesionální interní SSD disky, XQD, SxS karty a samozřejmě také nejrychlejší SD karta na světě. Posilují tak pozici Sony jako špičky v oblasti profesionálních řešení pamětí, zlepšující uživatelský zážitek při fotografování a optimalizující plynulost práce," uvedl Romain Rousseau, produktový senior manažer pro Evropu.

 

Přejděte na špičkovou rychlost zapisování

Profesionální fotografové vyžadují při sekvenčním snímání ve vyšším rozlišení, např. v RAW, vyšší rychlost. CFast série G se svojí rychlostí zápisu dosahující až 510MB/s tak zdaleka předčí schopnosti současných CFast karet. Podporuje vysokorychlostní sériové snímání ve vysokém rozlišení RAW a maximalizuje schopnosti špičkových digitálních zrcadlovek.

 

Spolehlivé nahrávání 4K videa s podporou VPG130

Nové CFast karty disponují nejen ultra vysokou rychlostí zápisu, ale podporují také VPG130, které umožňuje spolehlivé nahrávání v kinematografické kvalitě nebo nahrávání 4K videa s vysokým datovým tokem. Garantuje minimální stálou rychlost zápisu 130MB/s. Díky tomu je toto nové médium ideální pro nahrávání videí v profesionální kvalitě 4K, jako např. v režimu Cinema RAW light.

 

Super vysoké rychlosti čtení pro dokonale efektivní workflow

Efektivní pracovní proces je pro profesionální fotografy a kameramany, kteří pracují v náročných podmínkách se šibeničními lhůtami, zásadní. S bleskovou rychlostí čtení 530MB/s zkracuje CFast karta série G zásadně čas potřebný pro přenos souborů v RAWu, dlouhých videozáběrů ve 4K a snímků ve vysokém rozlišení do počítače.

 

Vytvořeno pro odolnost a spolehlivost

Nové CFast karty prošly různými testy volného pádu, vibrací, nárazu a pevnosti. Díky tomu se dokonale hodí pro použití v nejrůznějších situacích. Spolehlivě fungují ve velkém rozsahu teplot a jsou vysoce odolné vůči statické elektřině. Díky pevnému obalu a softwaru Sony File Rescue, který k nim patří a pomáhá obnovit omylem smazané fotografie jako snímky v RAW a videa, mohou profesionálové fotografovat a natáčet s důvěrou i v těch nejdrsnějších podmínkách. 

 

Nová paměťová karta 2.0 CFast G Series bude dostupná v 1. čtvrtletí roku 2018 s kapacitou 32GB (CAT-G32), 64GB (CAT-G64) a 128GB (CAT-G128).

 

 

 

Zdroj: Sony

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: