Tamron uvádí dvojici širokorozsahových skel - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - příslušenství

Tamron uvádí dvojici širokorozsahových skel

19. února 2014, 00.13 | Tamron se nedávno blýsknul jedním ze svých vůbec nejpovedenějších skel – středním zoom objektivem 24-70mm se světelnosti f/2.8 a optickou stabilizací. Tato novinka přinesla vynikající obrazovou kvalitu, srovnatelnou i s výrazně dražšími konkurenty!

Tamron uvádí nové teleobjektivy

 
Nyní tento - jeden z předních (alternativních) výrobců optiky pro digitální fotogaparáty, představuje dvojici zbrusu nových teleobjektivů 28-300mm a 16-300mm, vybavených optickým stabilizátorem (VC) a množstvím nejnovějších technologií. Jde o dva totožné objektivy s tím, že 28-300 je navržen pro FX (full-frame) DSLR, zatímco 16-300 pro APS-C zrcadlovky.

 

Tamron širokorozsahové teleobjektivy

Předně disponují vylepšenou optickou konstrukcí obsahující čtyři členy LD (Low Dispersion), asférické členy - jeden hybridní, jeden XR (Extra Index lomu) a jeden UXR (Ultra-Extra Index lomu). Vylepšená optická soustava přispívá k tomu, že jsou obě skla relativně kompaktní a lehké, přesto s vysokou obrazovou kvalitou, při současné minimální chromatické aberaci (zvláště s důrazem na konečném ohnisku). Vnitřní čočka objektivu je vybavena pokročilou antireflexní potahovanou vrstvou, eliminující odlesky od snímače. Kruhová clona přispívá k příjemnému bokehu a zároveň usnadňuje dosažení působivého efektu rozostření pozadí, což umožňuje kreativní využití hloubky ostrosti.

 

Výbava objektivů

Obě novinky vybavil výrobce PZD (Piezo Drive) systémem, představujícím novou jednotku pohonu autofokusu, která vyniká jednodušší, kompaktnější strukturou, aby bylo možné snížit celkové rozměry objektivů (ve srovnání s např. stávajícím Tamronem 28-300 mm). PZD poskytuje zároveň rychlejší, tišší a přesnější ostření. Tamrony disponují VC (vibrační kompenzace) systémem, snižujícím riziko chvění při snímání z ruky. Zisk stabilizátoru uvádí výrobce až 4EV, což ekvivalentně znamená, že udržíte až 16x delší čas než bez stabilizátoru. Tělo objektivu je vlhku odolné a též design doznal jistých změn (elegantní stříbrné značky, nové pogumování ostřícího a zoom kroužku).

 

Parametry Tamron 28-300 Tamron 18-300
typ FF (FX) APS-C (DX)
světelnost 3.5-6.3 3.5-6.3
max. clona F22-F40 F22-F40
počet členů 19 16
počet skupin 15 12
počet lamel clony 7 7
Ostření interní interní
AF motorky ultrasonic ultrasonic
min. ostřící vzd. 0,49 cm 0,39 cm
zvětšení 0,29x 0,34x
stabilizace ANO ANO
zoom-lock ANO ANO
hmotnost 540g 540g
závit filtru 67mm 67mm
bajonet Canon, Nikon, Sony Canon, Nikon, Sony
cena ? ?

 

Závěrem

Předprodejní vzorky obou novinek byly k vidění na stánku Tamron na veletrhu CP 2014, který se konal tento víkend (konkrétně 13 – 16. 2. 2014) v Jokohamě v Japonsku. Což jsem sice bohužel již nezvládl, nicméně už teď se těším, až dorazí první kousky také k nám (doufám jen, že to nebude trvat zase půl roku, ostatně nebylo by to poprvé). Bude určitě zajímavé sledovat, zda si tahle dvojice povede stejně dobře, jako (v úvodu zmíněný) vynikající Tamron 24-70mm...

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: