Canon Cinema EOS C100 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - profi technika

Canon Cinema EOS C100

3. září 2012, 19.02 | Nová profesionální videokamera v řadě Cinema EOS je je určena hlavně pro nezávislé kameramany. Je kompaktní, všestranná, s vyměnitelnými objektivy, vychází z modelu EOS C300 a vedle manuálního ovládání nabízí také řadu nových automatických funkcí. Je proto ideální pro profesionály, kteří točí bez pomocného štábu a také pro začínající kameramany.

 

Canon současně oficiálně představil dlouho očekávanou filmovou 4K kameru a čtyři kompaktní objektivy EF Cinema. Vývoj kamery EOS C500 a objektivů CN-E 15,5–47 mm T2,8L S/SP a CN-E 30–105 mm T2,8L S/SP byl poprvé oznámen letos v dubnu. Některé informace jsme zařadili do článku, který byl zaměřen hlavně na Canon EOS-1D C

 

Canon EOS C100: profesionální kvalita a flexibilita pro nezávislé kameramany

 

Canon představil EOS C100, nový přírůstek do rodiny Cinema EOS. Jedná se o kompaktní a všestrannou profesionální videokameru s vyměnitelnými objektivy, která je určena pro nezávislé kameramany. Nový model vychází z uznávané kamery EOS C300 a kombinuje působivý hardware s celou řadou nových automatických funkcí. EOS C100 je tak ideální kamerou pro profesionály, kteří točí bez pomocného štábu, nebo pro EOS kameramany používající poprvé systém Cinema EOS.

 

EOS C100 má ve svém jádru snímač Super 35 mm typu CMOS s filtrem Bayer a rozlišením 8,3 MPx. Nová kamera kombinuje výjimečnou kvalitu obrazu a kompaktní konstrukci, která je o 15 % menší než u pokročilé kamery EOS C300. Výkonný zobrazovací systém umožňuje stejné zpracování jako tříčipové RGB systémy a poskytuje výjimečný barevný a široký dynamický rozsah a výkon i při špatném osvětlení. Díky rozsáhlé podpoře NLE je kamera vhodná pro široké spektrum uživatelů a pro různé produkční účely. Díky bajonetu Canon EF mohou uživatelé použít až přes 60 EF objektivů a experimentovat s rozrůstající se řadou objektivů EF Cinema.

 

Canon Cinema EOS C100

 

Prvotřídní kamerový systém

 

EOS C100 je navržena tak, aby uživateli nabídla špičkovou kvalitu a mobilitu. Je vybavena funkcemi a specifikacemi pro potřeby nezávislého kameramana. Pokročilý zobrazovací systém využívá populární AVCHD kodek, snímač typu CMOS nahrává videa v rozlišení 1920 × 1080 px (Full HD) na SD karty při rychlosti 24 Mb/s a využívá vzorkování barev v poměru 4:2:0. To vše vytváří ostrá, barvitá videa ve špičkové kvalitě. Profesionálně použitelný nekomprimovaný záznam s daty časového kódu mohou být nahrávána přímo na externí záznamníky skrze integrovaný HDMI terminál.

 

Vynikající výkon EOS C100 umožňuje uživatelům pořídit vysoce kvalitní snímky a získat kreativní záběry. Velkou flexibilitu zajišťují frekvence 24/25/30 a 50/60i snímků za sekundu. Rozšířenou kontrolu expozice a nízký šum při všech světelných podmínkách poskytuje citlivost ISO 320–20 000. Nový široký dynamický gama rozsah umožňuje natáčení v nejnáročnějších, vysoce kontrastních situacích a rozšiřuje dynamický rozsah až na 800 %, takže není potřeba rozsáhlá korekce barev při postprodukci. Současně gama korekce Canon Log Gamma poskytuje vysoce kvalitní záznam videa a velkou flexibilitu v oblasti expozice a dynamického rozsahu a zajišťuje jednotný vzhled záznamu při natáčení na více videokamer Cinema EOS.

 

Snadné ovládání pro samostatné uživatele

 

EOS C100 má vedle plně manuálního ovládání také celou řadu nových automatických funkcí, které využijí nezávislí kameramani, jako jsou dokumentaristé a zpravodajové. Nové tlačítko One Shot AF okamžitě zkontroluje ostření a před nahráváním automaticky nastaví ostrost středu záběru. Funkce Push Auto Iris vyhodnocuje expozici a před nahráváním ji automaticky upravuje. Nová funkce automatické vyvážení bílé využívá možnosti obrazového procesoru DIGIC DV III pro detekci a vyvážení barev. To vše umožňuje kameramanovi plně se soustředit na příběh.

 

Kameramani mohou díky novému grafickému uživatelskému rozhraní pohodlně upravit standardní nastavení kamery na LCD displeji. Je možné ladit gama nastavení a kamera na displeji zobrazuje vzhled před a po nastavení. Nastavení vyvážení bílé lze měnit pomocí joysticku a sledovat v reálném čase na monitoru. Navíc nový firmware, který bude k dispozici v roce 2013, bude podporovat kontinuální automatické ostření a nastavení clony, což poskytne rychlý a hladký chod při použití konkrétních modelů řady objektivů Canon EF s krokovým motorkem.

 

EOS C100 nabízí flexibilní možnosti ukládání prostřednictvím dvou slotů na SD karty. Uživatelé mohou nahrávat na obě karty současně nebo lze nejdříve nahrávat na jednu kartu a následně automaticky na druhou kartu. Současně je možné v kameře převést záznam z HD rozlišení z jedné karty na SD rozlišení na druhé kartě, což ocení uživatelé, kteří chtějí snížit velikost nebo rozlišení před přenosem záznamu nebo uložením na web.

 

Profesionální design i zvuk

 

EOS C100 má stejnou modulární konstrukci jako populární EOS C300. Kamera je navržena, aby byla mobilní a odolná, robustní a přitom lehká. Rám ze slitiny hořčíku zaručuje pevnost a tvrdost při minimální hmotnosti. Uživatelé ocení všestrannost a pohodlí při celodenním používání.

 

Vysoce kvalitní výklopný LCD displej s úhlopříčkou 8,8 cm (3,5 palce) je umístěn na zadní straně kamery a je možné jej odklopit pro snadný přístup k ovládacím tlačítkům, které jsou za displejem. Nastavitelná rukojeť pro natáčení z ruky nabízí stejnou ergonomii, jakou uživatelé znají z digitálních zrcadlovek. Navíc ji lze odstranit při natáčení ve stísněných prostorách nebo při použití na plošině. Při rozložení tlačítek se vycházelo ze zpětné vazby od uživatelů a všechna záznamová tlačítka mají červené značky pro větší pohodlí při filmování. Kamera má až 15 volitelných tlačítek, takže si je může každý uživatel nastavit dle vlastních potřeb.

 

EOS C100 nabízí profesionální zvuk a konektivitu a má podporu nahrávání zvuku v Dolby Digital AC3 nebo 16 bit Linear PCM při 48 kHz, což je kvalita potřebná pro profesionální vysílání. Stereo mikrofon je zabudován do odnímatelné rukojeti spolu s tlačítky pro ovládání zvuku a dvěma XLR terminály, které umožňují uživatelům připojení k externím mikrofonům a dalším zdrojům. Kamera má nově uzamykatelný HDMI terminál, který zaručuje, že kabely zůstanou pevně připojeny během natáčení .

 

Objektivy EF a EF Cinema – síla tvořit

 

EOS C100 jako součást systému EOS je kompatibilní s více než 60 EF objektivy a s rozrůstající řadou objektivů EF Cinema, kterou rozšiřuje dvojice nových lehkých kompaktních filmových zoom objektivů, CN-E 15,5–47 mm T2,8L S a CN-E 30–105 mm T2,8L S. Oba nové objektivy nabízí špičkovou mobilitu a kvalitu, jsou skvělou volbou pro nezávislé profesionály i produkční společnosti.

 

Populární řada objektivů EF pro digitální zrcadlovky nabízí prakticky neomezenou tvůrčí svobodu, a to ve všech cenových hladinách. Řada EF-S je složena z kompaktních, lehkých zoom objektivů, které spojují vysokou kvalitu obrazu a dostupnou cenu. Řada full-frame EF objektivů nabízí výjimečnou kreativní svobodu a špičkovou kvalitu a flexibilitu. Jedná se o luxusní prvotřídní optiku s ohniskovou vzdáleností od 8 mm až do 800 mm. Canon vyrobil od roku 1987, kdy byl poprvé představen systém EOS, více jak 70 milionů EF objektivů, což svědčí o jejich kvalitě, úspěchu a schopnosti splnit potřeby všech fotografů a kameramanů.

 

Canon EOS C100 – hlavní charakteristika:

Snímač: Super 35mm CMOS; 8,3 Mpx; Full HD

Vysoká citlivost a nízké hladina šumu

Přenos dat 24 Mb/s u AVCHD pro SD karty

Funkce automatického natáčení

Vyměnitelné EF objektivy

Canon Log Gamma

Kompaktní, modulový, lehký

Profesionální zvuk

Hladká integrace do stávajících workflow

Podpora CPS

 

Canon Cinema CN-E 15,5-47 mm

 

 

Canon posiluje systém Cinema EOS a rozšiřuje kreativní možnosti

 

Canon rozšířil systém Cinema EOS a oficiálně představila dlouho očekávanou filmovou 4K kameru a čtyři kompaktní objektivy EF Cinema. Vývoj kamery EOS C500 a objektivů CN-E 15,5–47 mm T2,8L S/SP a CN-E 30–105 mm T2,8L S/SP byl poprvé oznámen v dubnu 2012. Řadu doplňují ještě kamery EOS C100 a  EOS C300 a jedná se o vůbec nejsilnější produktovou řadu Canon, která nabízí špičkovou kvalitu a výkon v nejrůznějších konfiguracích.

 

Systém Cinema EOS v sobě kombinuje jedinečné zkušenosti společnosti Canon z oblasti DSLR, videa, televizního vysílání a optiky a nabízí výjimečnou kvalitu spolu s tvůrčí svobodou pro všechny profesionály bez rozdílu. S novými kamerami, základním modelem EOS C100 a špičkovou 4K kamerou EOS C500, se celá řada rozrostla a splňuje nyní nároky všech uživatelů. Navíc nové filmové zoom objektivy Canon nabízí díky EF a PL paticím skvělý výkon a cenu, jsou kompatibilní prakticky s jakoukoli  produkční kamerou, která se dnes vyrábí. Všechny nové produkty budou představeny na IBC 2012, kde bude poprvé v Evropě k vidění celý systém Cinema EOS.

 

„Systém Cinema EOS je naše vůbec nejsilnější profesionální video řada,“ uvedl Kieran Magee, marketingový ředitel, divize Professional Imaging společnosti Canon Europe. „Všechny nové produkty byly vyvinuty s ohledem na potřeby profesionálů a umožňují našim zákazníkům být kreativní, jako nikdy dříve. Spolu s představením nových kamer EOS C500 a EOS C100 a nových objektivů splňuje nyní řada Cinema EOS požadavky všech uživatelů – od nezávislých uživatelů až po profesionální kameramany.“

 

 

Canon Cinema EOS C500

 

 

EOS C500  revoluční zachycení videa ve 4K

 

V návaznosti na oznámení z dubna 2012 představuje Canon novou filmovou kameru EOS C500, která je schopna natáčet videa v kvalitě 4K (4096 × 2160 pixelů). Je navržena pro natáčení filmů a digitálních videí s vysokým rozlišením, protože EOS C500 podporuje záznam videa ve formátu RAW v rozlišení 4K na externí zařízení. Nekomprimovaný 4K výstup také odkrývá plný potenciál 4K objektivů EF Cinema. EF patice se Cinema Lock usnadňuje uživatelům výměnu objektivů během natáčení.

 

EOS C500 podporuje vedle nekomprimovaného 4K záznamu také 12bitový nebo 10bitový RGB signál se vzorkováním 4:4:4 v rozlišení 2K (2048 × 1080 pixelů) nebo Full HD záznam na externí zařízení a přináší bohaté barvy a kompatibilitu s různými možnostmi úprav obrazu, jako je barevné klíčování. Kamera také podporuje snímkové frekvence až 120 pixelů v rozlišení 4K i 2K a poskytuje větší tvůrčí svobodu pro vysokorychlostní záznam videa (zpomalený pohyb). Gama korekce Canon Log Gamma poskytuje vysoce kvalitní záznam videa a velkou flexibilitu v oblasti expozice, kterou profesionální kameramani vyžadují.

 

Canon Cinema CN-E 30-105 mm

 

Nové filmové zoom objektivy – flexibilita, výkon a přidaná hodnota

 

Čtyři nové objektivy EF Cinema posouvají možnosti systému Cinema EOS ještě dál. Každý z nich byl navržen tak, aby poskytl vynikající výkon, mobilitu a konkurenceschopné ceny. Dva širokoúhlé filmové zoom objektivy CN-E 15,5–47 mm T2,8L S (EF patice) a CN-E 15,5–47 mm T2,8L SP (PL patice) byly představeny spolu se dvěma filmovými teleobjektivy se zoomem CN-E 30–105 mm T2,8L S (EF) a CN-E 30–105 mm T2,8L SP (PL). Všechny nabízejí dostatečné rozlišení pro natáčení snímků ve 4K a jsou ideální využití v kombinaci se 4K filmovými kamerami EOS C500 a EOS-1D C.


Všechny čtyři objektivy jsou kompatibilní se standardními Super 35 mm kamerami a jejich konstrukce nabízí vynikající flexibilitu pro použití v celé řadě situací. Každý objektiv má kompaktní, lehké tělo a velký rozsah ohniskové vzdálenosti, jsou tedy ideální pro natáčení bez stativu. Řada konstrukčních vylepšení ulehčuje práci při natáčení, jako je jednotný průměr frontální části, jednotné konstrukční rozměry a 300° kroužek ostření pro přesné úpravy zaměření. Objektivy dokonale doplňují stávající řadu špičkových filmových zoom a EF objektivů. Nové zoom objektivy nabízí velkou kreativitu pro všechny filmové i video kameramany, ať už natáčí ve studiu nebo v terénu.

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - příslušenství  

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: