Fotografie ze vzduchu s DJI Mavic Air 2 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - profi technika

Fotografie ze vzduchu s DJI Mavic Air 2

24. června 2020, 21.29 | Pokud chcete létat s dronem, ale jste nervózní z jeho ovládání, DJI Mavic Air 2 je dronem, který byste si měli pořídit. Mavic Air 2 je zkonstruovaný tak, aby ho mohli použít i začínající piloti dronů, ale s dostatečně pokročilými funkcemi, které mohou oslovit i profesionály.

Mavic Air 2 váží něco přes jeden kilogram, má kompaktní design se skládacími rotory, které usnadňují zabalení do brašny. S Mavic Air2 budou mít nováčci rádi nové autonomní létající prvky, jako je Advanced Pilot Assistance System (APAS) 3.0, který používá 3D mapování k automatickému létání dronu hladce kolem objektů v jeho cestě (jako jsou stromy, stožáry a značky), aby nedocházelo ke srážkám.

 

Mezitím sada tří automatizovaných režimů sledování pomáhá zajistit, aby byly objekty leteckých snímků a videa vždy zaostřeny. U programu ActiveTrack 3.0 se dron zamkne například na motorkáři nebo autě a bude s ním držet krok, přičemž se bude vyhýbat překážkám a udržovat subjekt ve středu rámečku, i když se pohybuje za stromem. Fotoaparát Mavic Air 2 s fotoaparátem Spotlight 2.0 zamíří na vybraný objekt, zatímco uživatel udržuje volný pohyb dronu kolem něj. POI 3.0 se vynuluje v bodech zájmu, jako jsou památky a památkové budovy, a nastaví automatickou letovou cestu kolem nich, aby zachytil 360stupňovou perspektivu.

 

DJI zlepšil kvalitu obrazu oproti předchozímu dronu díky většímu 1/2palcovému senzoru fotoaparátu Mavic Air 2, který dokáže zachytit fotografie v rozlišení 12 MP nebo 48 MP v novém režimu s vysokým rozlišením, který kombinuje několik snímků do jednoho. Nová funkce SmartPhoto snímá statické obrázky pomocí programované analýzy scény a automaticky vybírá mezi třemi možnostmi obrazu: fotografie HDR, Hyperlight (při slabém osvětlení) nebo rozpoznávání scény v pěti kategoriích fotografií: západy slunce, modrá obloha, tráva, sníh a stromy. Mechanický trojosý gimbal pomáhá kompenzovat chvění fotoaparátu při pořizování ostřejších snímků a stabilnější videozáznamy 4K, které lze nyní zachytit rychlostí 60 snímků za sekundu s maximálním datovým tokem 120 Mb/s.

 

Doba letu na plně nabité baterii se také zvýšila na Mavic Air 2 na slušných 34 minut. Ovládání dronu je snadné: stačí připojit chytrý telefon k ovladači Mavic Air 2 a použít aktualizovanou a relativně intuitivní aplikaci DJI Fly pro živé vysílání nebo letecký obsah. Joysticky na ovladači se používají pro nastavení nadmořské výšky, rotace dronu a létání v libovolném směru. Nová funkce AirSense využívá leteckou technologii k přijímání signálů z blízkých letadel a vrtulníků a zobrazování jejich polohy na obrazovce smartphonu. Jakmile se letadlo přiblíží k dronu, AirSense varuje pilota dronu zprávami, zvuky a vibracemi na ovladači.

 

Patentovaná technologie OcuSync 2.0 společnosti DJI vám umožňuje ovládat Mavic Air 2 z dosahu až šesti mil při současném přenosu živého videa HD 1080p do ovladače. To je působivé, ale pokud uvažujete o koupi Mavic Air 2 a je to váš první seriózní dron, doporučujeme vám, abyste se ho vždy snažili udržet na dohled.

 

Samotný dron Mavic Air 2 se prodává za 19.000,- Kč, ale doporučujeme balíček Fly More, který zahrnuje také tašku přes rameno, ND filtry, nabíjecí stanici a tři baterie za 23.000,- Kč.

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: