NEC MultiSync X401S - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - profi technika

NEC MultiSync X401S

21. října 2012, 12.53 | Společnost NEC Display Solutions Europe představila nový mimořádně tenký public displej s Edge LED podsvitem z portfolia NEC XS-série. MultiSync X401S je 40palcový LCD public displej, který kombinuje vysokou efektivitu, nízký příkon díky Edge LED podsvitu a zaujme také svým vzdušným designem díky velmi tenkému rámečku, malé zástavbové hloubce a nízké hmotnosti.

 

Díky Edge LED technologii s vysokým jasem až 700 cd/m2 je NEC MultiSync X401S nejlepší ve své třídě public displejů. Představuje ideální řešení pro oblast reklamy a retail signage a své uplatnění najde díky vysokému jasu a garanci provozu 24/7 také v kritických aplikacích, jako jsou dispečinky, dohledová pracoviště, kamerové systémy, letiště nebo nádraží. Díky LED podsvitu a nízké emisi ztrátového tepla je tato modelová řada vhodná pro různá řešení počítající s dodatečnou integrací LCD panelu do větších celků a designových prvků spojených s moderní technologií zobrazení signage řešení. NEC MultiSync X401S završuje velmi populární NEC XS-sérii s 46- a 55palcovými modely.

 

NEC MultiSync X401S - frontální pohled

 

HD rozlišení displeje s Edge LED technologií podsvitu poskytuje vynikající uniformitu celé pracovní plochy, což je velmi důležité pro přesnou reprodukci zobrazovaného obsahu. Novinka splňuje nejvyšší nároky díky certifikaci na provoz v zátěži 24/7. Displej je mimořádně tenký a lehký, což umožňuje integraci do extrémně úzkých zástaveb a řešení s omezeným prostorem. Programovatelný senzor okolního osvětlení zajišťuje, že je při změně světelných podmínek automaticky nastaven odpovídající jas daným podmínkám tak, aby byl obsah stále perfektně čitelný. Tato technologie nejenom snižuje spotřebu elektrické energie, ale zároveň vytváří velmi příjemné podmínky pro oči, které tak nemusí čelit namáhání z nedostatečně prosvětlené, nebo naopak přesvětlené prezentace obsahu. Zmíněné vlastnosti a technologie tak přispívají k větší efektivitě, šetrnosti k životnímu prostředí a nízkým provozním nákladům v porovnání s konkurenčními produkty.

 

NEC MultiSync X401S

 

Panel poskytuje hodnotu jasu 700 cd/m2 a velmi kvalitní antireflexní úpravu matrice – v tomto ohledu dokonce patří k nejlepším, které jsou momentálně na trhu dostupné. Také je ho možno hardwarově kalibrovat, a to pomocí volitelného kalibračního setu (senzor + kalibrační SW aplikace). V praxi tak lze dosáhnout velmi přesného barevného zobrazení. Displej je rovněž vybaven přednastaveným profilem s možností kalibrace pro zobrazování snímků ve zdravotnictví, tzv. DICOM profilem. Novinka se tak stává skutečně univerzálním výrobkem i pro zdravotnictví. 

 

NEC MultiSync X401S - poloha Portrét + ukázka, jak je panel tenký

 

MultiSync X401S disponuje unikátním NEC tepelným managementem, který uživateli umožňuje sledovat a kontrolovat teplo uvnitř displeje pomocí ovladatelných ventilátorů. Tepelný management je rozhodující pro integraci do pracovních míst s nedostatkem prostoru kritických instalací a provozů se zátěží 24/7 pro zabezpečení spolehlivosti a dlouhé životnosti. Díky přítomnosti slotu STV2 OPS je možná integrace nejrůznějších slotových řešení, založených na novém OPS standardu, bez nutnosti použití dalších externích zařízení, krabiček a redukcí. 

 

NEC MultiSync X401S

 

Tyto a další funkce jsou standardně dostupné i u všech ostatních public displejů XS-série, včetně OSD rotace pro režim portrét. Samozřejmostí je pak připojení k síti s podporou SNMP protokolu pro diagnostické a ovládací účely vzdáleného ovládání, automatickou komunikaci, nastavování a zasílání upozornění o stavu displeje pomocí e-mailového klienta atd. Displej nabízí celou řadu vstupů, včetně DisplayPortu, HDMI a DVI. Daisy chaining přes DVI je možné použít k propojení až devíti displejů, což nabízí vysokou flexibilitu bez dodatečných nákladů, pokud je signál distribuován se stejným obsahem, nebo je předáván do spojitých video stěn.

 

Displej NEC MultiSync X401S je v prodeji od října 2012 za doporučenou koncovou cenu 40 530 Kč bez DPH. Balení obsahuje napájecí kabel, VGA kabel, uživatelský manuál na CD-ROM a krytku slotu. Software pro ovládání po LAN lze volně stáhnout. NEC Display Solutions Europe poskytuje kompletní tříletou záruku včetně podsvitu systémem servisu Door – to-Door. Chcete-li, pak více informací najdete v přiloženém datasheetu (PDF, angl.) a na webu NEC-DisplaySolutions.cz.

 

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

 » Ostatní  » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: