Nové kompaktní kamery od SONY - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - profi technika

Nové kompaktní kamery od SONY

SONY 4K kamery

20. září 2017, 10.17 | Společnost Sony představila tři nové kompaktní kamery, které nabídnou úchvatný výkon autofokusu, snímač s 273 body detekce fáze a natáčení v 4K HDR.
Nové modely XDCAM® PXW-Z90, NXCAM® HXR-NX80 a Handycam® FDR-AX700 jsou vybaveny vrstveným obrazovým jednopalcovým snímačem Exmor RSTM a jsou optimální volbou pro kameramany z řad profesionálů i nadšených video amatérů.

Společnost Sony představila tři nové 4K HDR¹kamery: XDCAM® PXW-Z90, NXCAM ®HXR-NX80 a Handycam® FDR-AX700. Všechny tři kompaktní kamery jsou vybaveny průlomovým systémem ostření Sony Fast Hybrid AF a kombinují rychlou a spolehlivou funkci autofokusu (AF) přizpůsobenou natáčení videa s jednopalcovým vrstveným obrazovým snímačem Exmor RS CMOS, který zajišťuje úchvatnou čistotu obrazu a disponuje množstvím univerzálních funkcí pro natáčení. Všechny nové videokamery podporují snadnou práci s HDR (vysoký dynamický rozsah). Umožňuje uživatelům vytvářet úchvatná videa v HDR s minimální nutností postprodukce, takže se skvěle hodí pro velké rozpětí tvorby a různé typy použití.

 

Systém ostření Fast Hybrid AF zajišťuje během natáčení vysoce přesné ostření a sledování během natáčení. To je možné díky 273 bodům AF fázové detekce, které pokrývají přibližně 84 % plochy záběru, velmi hustě rozmístěným ostřícím bodům a nově vyvinutému algoritmu autofokusu. Tím se snižuje náročnost ostření, zvláště je-li třeba přesné ostření při natáčení filmů ve formátu 4K. V režimu natáčení filmu (movie recording mode) ukazují objevující se políčka fázové detekce AF zaostřenou oblast a umožňují uživateli jednoduše sledovat, který objekt je zaostřený. Nové videokamery dostaly OLED hledáček s vysokým rozlišením (OLED typu 0,39, 2 359k bodů) a pokročilé ovládání prostřednictvím dotykové obrazovky s velkým 3,5 palcovým LCD displejem (1 555k bodů). To uživatelům umožňuje rychle změnit zaostření z jednoho objektu na druhý, zatímco parametry AF Drive Speed, sledování rozsahu Tracking Depth Range a Subject Switching Sensitivity je možné dohromady nakonfigurovat tak, aby vyhovovaly různému obsahu a odlišným stylům.

 

Nové videokamery podporují nahrávání ve formátu 4K HDR¹ s HLG (Hybrid Log-Gamma) a zajišťují plynulou práci s HDR. To umožňuje omezit nutnost postprodukce a vytvářet vysoce kvalitní obsah v HDR kvalitě bez úprav, které obvykle vyžadují špičkovou techniku a specializované znalosti. Tyto modely mimo jiné nabízejí také následující klíčové technologie, které podporují jejich univerzálnost při natáčení:

  • 4K²full-pixel readout bez slučování pixelů svyužitím zdokonaleného obrazového procesoru BIONZ XTM
  • Natáčení v Super Slow Motion rychlostí až 960fps , které je vkategorii kompaktních kamer špičkou, a nahrávání v Slow & Quick Motion Full HD rychlostí až 120fps
  • Profily S-Log3/S-Gamut3 umožňují uživatelům libovolně tvořit a pracovat sobrazem
  • 29 mm (35EQ) širokoúhlý objektiv ZEISS® Vario-Sonnar T* nabízí 12x optický zoom a 18x Clear Image Zoom
  • Menší zkreslení obrazu („rolling shutter" efekt) při natáčení objektů vpohybu ve srovnání sběžnými modely

 

Díky duálním paměťovým slotům a možnosti pořizovat záznam více kamerami najednou s podporou TC (časovým kódem)/UB (user bit), přinášejí nové kamery výhody, které zlepšují efektivitu práce. K těmto benefitům patří mimo jiné možnost Proxy recording, relay recording a simultaneous backup recording. Všechny tři nové kamery mají také dálkový ovladač (REMOTE terminal), patici Multi-Interface ShoeTM a HDMI typu A, které zvyšují rozsah jejich použití.

 

„Pevně věříme, že našim zákazníkům umožňujeme vyprávět úžasné příběhy, ať už se jedná o novináře připravující aktuální zpravodajství venku v terénu, nebo kameramana na volné noze, který pracuje pod tlakem přísných termínů jednodenního natáčení pro firmy," prohlásil James Leach, produktový manažer pro Evropu ze Sony Professional Solutions Europe. „Právě to dělají naše nové kompaktní videokamery. Tím, že minimalizujeme námahu spojenou se zaostřováním objektu v záběru a optimalizujeme proces postprodukce, pomáháme uživatelům soustředit se na to, co umějí nejlépe: na vyprávění příběhů."

 

Kromě výše zmíněných klíčových vlastností této série nabídne XDCAM® PXW-Z90 a NXCAM® HXR-NX80 také duální XLR audio vstup, snímatelný grip a Content Browser Mobile doplní také podpůrná aplikace pro chytré telefony, která umožňuje ovládání prostřednictvím Wi-Fi®, dálkové ovládání videokamery a bezdrátovou synchronizaci kódů mezi více kamerami.

 

PXW-Z90 nabízí také několik prvků, aby vyhovovala specifickým požadavkům vysílání.  Vedle nahrávání v běžném vysílacím formátu MPEG2HD9 zvládá také nahrávání ve formátu XAVC®, který zajišťuje vysokou kvalitu obrazu při 4:2:2 10 bitech (HD) a 4:2:0 8 bitech (QFHD). Nabízí také 3G SDI konektivitu zajišťující kompatibilitu se stávajícím vybavením pro vysílání a síťové funkce pro zpravodajství, jako např. kompatibilitu s XDCAM® air, cloudovou službou Sony (v AJ).

NXCAM® HXR-NX80 a Handycam® FDR-AX700 podporují  XAVC S® , rozšířený formát XAVC pro spotřební použití, který umí nahrávat filmy ve 4K2 s vysokým rozlišením.

XDCAM® PXW-Z90, NXCAM® HXR-NX80 budou dostupné v prosinci a Handycam® FDR-AX700 bude k dispozici v říjnu. Další informace o Sony získáte na www.pro.sony.eu nebo můžete navštívit stánek 13.A10 na IBC 2017.

#SonyIBC17

 

Další informace naleznete na http://pro.sony.eu

 

Zdroj: SONY

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - profi technika  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: