CanoScan 9000F Mark II - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky - skenery

CanoScan 9000F Mark II

6. března 2013, 19.44 | Nový vysoce výkonný plochý skener, který v nabídce Canon nahrazuje původní model CanoScan 9000F, využívá snímací čip CCD s rozlišením 9600 dpi a je dodáván s pokročilým softwarem a aplikačním vybavením, které zajišťuje velice kvalitní a rychlé skenování fotografií, dokumentů a filmů, a to šíře 35 i 60 mm.

 

CanoScan 9000F Mark II je vybaven čipem CCD, který při snímání filmů pracuje s maximálním optickým rozlišením 9600 × 9600 dpi. Při skenování běžné plochy je pak rozlišení 4800 × 4800 dpi. Díky těmto parametrům nabízí vysokou kvalitu skenování a zachytí i jemné detaily z fotografií a filmů. Funkce Auto Document Fix zajišťuje ostrý a jasný text a současně barevné, tónované a kontrastní snímky.

 

Skener umožňuje snímat až dvanáct 35milimetrových filmových pásů nebo čtyři rámečkové diapozitivy najednou. Přitom nezáleží na tom, zda jde o negativ a pozitiv. Podporuje i formát svitkového filmu 120 (maximálně 6 × 22 cm). Součástí skeneru je technologie automatického retušování a zdokonalení filmu FARE Level 3, díky které lze vytvořit kvalitní skeny i z předloh, které jsou poškozené prachem, poškrábané, vybledlé, nebo které vyžadují korekci protisvětla.

 

CanoScan 9000F Mark II

 

Nový model nabízí řadu prvků a funkcí, které zvyšují komfort jeho použití. Pro jednodotykové skenování slouží 7 čelních tlačítek EZ, která lze nakonfigurovat podle individuálních požadavků uživatele. Režim automatického skenování rozpoznává typy snímaných dokumentů a s využitím optimálního nastavení parametrů ukládá skeny jako fotografie, nebo dokumenty. Skener je také rychlý, což zvyšuje produktivitu práce. Naskenování barevného dokumentu formátu A4 při rozlišení 300 dpi „trvá“ přibližně 7 s.

 

CanoScan 9000F Mark II

 

Nový software My Image Garden nabízí jednoduchou navigaci mezi skenovacími funkcemi a praktické nástroje pro organizaci fotografií, včetně rozpoznávání tváře. Pro snadnou manipulaci s dokumenty disponuje funkcí pro optické rozpoznávání znaků OCR a umožňuje vytvářet soubory formátu PDF. Důvěrné dokumenty lze ochránit pomocí hesla. Užitečná funkce Scan to Cloud umožňuje skenovat stiskem tlačítka do cloudových služeb typu Evernote nebo Dropbox. Program Stitch Assit dokáže snímat předlohy formátu A3 ve dvou částech, které následně hladce spojí do jednoho dokumentu.

 

CanoScan 9000F Mark II

 

Skener CanoScan 9000F Mark II má několik užitečných úsporných vlastností. Skener pracuje s bílým světlem LED, které před zahájením snímání nepotřebuje žádný čas k zahřátí. V porovnání s tradičními skenery vybavenými fluorescenčními lampami má proto výrazně nižší spotřebu elektrické energie. Funkce Auto Power Off ho automaticky vypne po uplynutí určité doby nečinnosti.

 

CanoScan 9000F Mark II – základní údaje:

 

• Kvalitní a výkonný profesionální skener filmů, fotografií, diapozitivů a dokumentů.

• Rychlé skenování fotografií a dokumentů: cca 7 s na list A4 při rozlišení 300 dpi.

• Vysokorychlostní skenování filmů: cca 18 s na 35mm negativ při rozlišení 1200 dpi.

• Univerzální zpracování předloh: 12 × 35 mm filmové pásy, 4 × 35 mm diapozitivy a formát svitkového filmu 120 (max. 6 × 22 cm; jen filmové pásy).

• Režim Auto Image Correction: integrovaná funkce FARE Level 3 odstraňuje prach, škrábance a opravuje vyblednutí.

• Jednoduché jednodotykové operace prostřednictvím sedmi tlačítek EZ.

• Nulový čas zahřívání lamp a nižší spotřeba elektrické energie díky bílému světlu LED.

• Skenování do cloudových služeb Evernote a Dropbox.

• Tvorba chráněných několikastránkových dokumentů PDF.

 

Skener CanoScan 9000F Mark II bude dostupný v regionu EMEA, a tedy i n našem trhu, od dubna 2013.

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - skenery  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: