Online konference Photo: Science - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Online konference Photo: Science

4. prosince 2020, 00.13 | Vzhledem k současné situaci, která je poznamenána opatřeními proti šíření Covid-19, si už začínáme pomalu zvykat

na nový standard, kterým je přenos řady dříve fyzických akcí do online podoby. Jednou z nich je i konference, kterou pořádá Ústav dějin umění Akademie věd ČR a jež nese název Photo: Science s podtitulem Fotografie a diskurzy vědy.

 

Tato online konference bude pořádána ve dnech 30. listopadu až 2. prosince 2020 bude věnována zejména vztahu fotografie a moderních věd, ale také otázce rozvoje moderních technologií či pozici fotografie v umění nebo třeba otázce o významu vizuálně orientované vědy, jíž je právě fotografie nedílnou součástí.    

 

Kromě řady témat se diváci mohou těšit také na více než dvacítku přednášejících z Evropy i ze Spojených států. Nejspíš nejatraktivnějším příspěvkem je ale přednáška původem polského astrofyzika Macieje Wielguse z Harvardovy univerzity na téma Event Horizon Telescope, v rámci níž představí první fotografie černé díry. Tento příspěvek se koná již v předvečer konference.

 

Přednáška o fotografování černé díry je jedním z největších lákadel konference. Astrofyzik Maciej Wielgus je totiž členem týmu, který pomocí sítě velkých radioteleskopů rozmístěných po celém světě zachytil vůbec první „fotografii“ černé díry.

 

Ačkoli budou příspěvky přednášeny v angličtině, vše bude simultánně tlumočeno do češtiny. Celá konference i úvodní přednáška je zdarma, ovšem je potřeba se na ně zaregistrovat.

Další informace o celé akci včetně podrobného programu najdete zde nebo na webových stránkách Ústavu dějin umění Akademie věd ČR.

Tématické zařazení:

 » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: