Působivá noční videa se Xiaomi a BlinkAI - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Působivá noční videa se Xiaomi a BlinkAI

27. ledna 2021, 18.37 | Společnost Xiaomi představila v prosinci smartphone Mi 11, který jako první zařízení s Androidem obsahuje

procesor Qualcomm Snapdragon 888. Ten má zajistit velice kvalitní zpracování videozáznamů, to však čínské společnosti nebránilo uzavřít ještě partnerství s odborníky na vylepšení obrazu za pomoci umělé inteligence BlinkAI.

 

Xiaomi Mi 11 disponuje 6,8“ Super AMOLED displejem se 120Hz frekvencí a s 20MPx selfie kamerou. Operační paměť je 8 GB nebo 12GB, ta integrovaná pak 128GB nebo 256GB. Sestava fotoaparátů na zadní straně zařízení je složena ze tří modulů, které jsou doplněny senzorem hloubky.

 

Hlavní fotoaparát: rozlišení 108 Mpx, světelnost F1,9, ekvivalent 26 mm, velikost snímače 1/1,33“, velikost pixelu 0,8 µm, PDAF, OIS

 

Širokoúhlý fotoaparát: 13 Mpx, světelnost F2,4, 123° zorné pole, velikost snímače 1/3,06“, velikost pixelu 1,12 µm

 

Makro fotoaparát: 5 Mpx, světelnost F2,4, velikost snímače 1/5,0“, velikost pixelu 1,12µm

 

Aby společnost Xiaomi demonstrovala kvalitu nahrávání videa za pomoci telefonu Mi 11 a to rovnou ve zhoršených světelných podmínkách, vydala dvojici videí. Ta jasně ukazují sílu chytrých algoritmů bostonské společnosti BlinkAI.

 

Zpracování videa probíhá skrze Neural Processing Unit integrovanou na desce Snapdragonu 888. Samo video je zpracováváno v jednotlivých milisekundách a celý proces je společností patentovaný. BlinkAI konkrétně říká, že jeho rámec neuronových sítí řídící zpracování obrazu je navržen tak, aby napodoboval všechny kritické aspekty fungování lidského oka.

 

Smartphone Xiaomi Mi 11 je zatím k dispozici jen na čínském trhu, během jara by se měl ale dostat i do České republiky. Jeho odhadovaná cena za nejvyšší možnou specifikaci je cca 19 tisíc Kč.

Tématické zařazení:

 » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: