Detailní fotografie zamrzlých květin na ovocných stromech - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Reportáže

Detailní fotografie zamrzlých květin na ovocných stromech

5. dubna 2022, 19.12 | Jaro je v Nizozemsku krásné období. Každý rok je k vidění a fotografování mnoho různých květin. Možná mě znáte z mého mnohaletého focení tulipánů, ale v Nizozemsku je k vidění mnohem více krásných květin!

Během jara tu na jaře občas zažijeme velmi chladné noci s teplotami klesajícími hluboko pod nulu. Když k tomu dojde, ovocnáři během noci a časného rána postříkají všechny své ovocné stromy vodou. To ve skutečnosti chrání květiny - možná opak toho, co byste očekávali. Bezesné noci pro ovocnáře, ale krásné zmrzlé květiny po ránu.

Voda kolem květů a poupat zamrzne a vytvoří ochrannou vrstvu pro „skutečný“ ničivý mráz. Ráno voda zmrzne od prvního slunečního světla a většina květin se probudí nedotčená! Zmrzlá voda dodává květinám magický efekt!

 

Tato série fotografií ukazuje zmrzlé květiny v neděli 3. dubna ráno v oblasti Betuwe v Nizozemsku, která je známá svými ovocnými stromy.

 

Fotografie k prohlédnutí na: https://petapixel.com/2022/04/04/magical-closeup-photos-of-frozen-flowers/ 

 

Zvláštní poděkování patří místním fotografům z Betuwe, kteří každý rok fotografují tento nádherný pohled, zejména Ronaldu Verwijsovi, který mě přiměl, abych se na to přišel podívat (a vyfotografovat).

 

Všechny výše uvedené fotografie byly pořízeny pomocí Sony a7R IV, Sony 90mm Macro a Sony 70-200mm f/2.8 GM Mark II.

 

O autorovi: Albert Dros je oceňovaný holandský fotograf. Názory vyjádřené v tomto článku jsou výhradně názory autora. Jeho práce byly publikovány některými z největších světových mediálních kanálů, včetně TIME, The Huffington Post, The Daily Mail a National Geographic. Více z jeho tvorby můžete najít na jeho webu nebo jeho sledováním na Facebooku a Instagramu.

Zdroj: https://petapixel.com/2022/04/04/magical-closeup-photos-of-frozen-flowers/

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Reportáže  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: