FEP - Tomáš Hulík si odnesl bronzovou sošku fotoaparátu - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Reportáže

FEP - Tomáš Hulík si odnesl bronzovou sošku fotoaparátu

Tomáš Hulík

29. března 2018, 09.38 | Slovenský fotograf Tomáš Hulík si ze soutěže Federace evropských profesionálních fotografů v Dublinu odnesl bronzovou sošku fotoaparátu. Federace evropských profesionálních fotografů (FEP) udělila významné ocenění slovenskému fotografovi Tomáši Hulíkovi, ambasadorovi značky Nikon.

 

Mezinárodní porota složená ze čtrnácti profesionálních fotografů udělila Hulíkovi třetí místo za kolekci pěti fotografií v kategorii Divoká příroda. Do soutěže se v roce 2018 přihlásilo více než 200 profesionálních fotografů z 25 zemí s více než 2000 prací.

 

Tomáš Hulík, slovenský fotograf, ambasador značky Nikon a současně dokumentarista a přírodovědec, získal pro Slovensko významné ocenění - třetí místo v soutěži Federace evropských profesionálních fotografů. Bronzovou sošku fotoaparátu uděluje mezinárodní porota složená ze čtrnácti odborníků, které tento rok předsedal Jørgen Brandt - oceňovaný dánský profesionální fotograf. Tomáš Hulík získal cenu v kategorii Divoká příroda.

 

Soutěžící mohou dále získat ocenění v kategoriích Komerce, móda a ilustrace, Digitální a výtvarné umění, Krajinná fotografie, Reportážní a novinářská fotografie, Sport, Svatba, Divočina, Studenti a Mladí fotografové. Do deseti kategorií prestižní soutěže se ročně přihlásí více než 200 zájemců. Ocenění v soutěži nepřináší jen významné profesní ohodnocení, jehož cílem je propagovat povolání fotografa, ale i pozvednutí úrovně této profese.

Tomáš Hulík - jelení gang

 

„Tuto cenu nevnímám jen jako profesionální prestiž, ale i jako připomínku hlubšího smyslu své práce," vyjádřil se Tomáš Hulík po převzetí ceny v Dublinu. „Zabývám se hlavně wildlife fotografií, fotografování je pro mě životním stylem, láskou, živobytím a na druhé straně i neuvěřitelnou vášní. Příroda nabízí fotografovi velmi mnoho možností, je různorodá, barevná. Je to pestré pole, kde se fotograf může maximálně realizovat. Kromě wildlife fotografie mám rád i krajinnou fotografii a také rád fotím lidi," dodává Tomáš Hulík.

Tomáš Hulík v soutěži zabodoval kolekcí 5 fotografií: Divoké husy - Devínské jezero, Jelení gang - Devínské jezero, Labutě - Malé Leváre, Labutí jezero - Veľké Leváre, Žirafa - Masai

 

Mara, Keňa. Při své práci používá Tomáš Hulík techniku Nikon, konkrétně jednookou digitální zrcadlovku Nikon D810 a objektiv Nikkor 200 - 500 mm f/5,6E ED VR. Pro fotografování divoké přírody si oblíbil profesionální jednookou digitální zrcadlovku Nikon D850 a teleobjektivy Nikkor AF-S NIKKOR 600mm f/4G ED VR a AF-S NIKKOR 200 - 500 mm f/5,6E ED VR.

Tomáš Hulík - labutě

 

Tomáš Hulík *1976

Vystudoval environmentalistiku na Přírodovědecké fakultě UK v Bratislavě, působí jako fotograf a dokumentarista, ambasador techniky Nikon i jako autor a spoluautor několika významných přírodopisných dokumentů. Pravidelně přispívá do magazínů GEO, National Geographic, Universum, Lidé a Země. Žije v Bratislavě.

www.tomashulik.eu

 

Federace evropských profesionálních fotografů (FEP) sdružuje více než 50 000 fotografů z celé Evropy. Jejím cílem je nejen chránit práva fotografů ve spolupráci s národními a mezinárodními organizacemi, ale zejména propagovat toto náročné a uznávané povolání. Členové FEP se mohou účastnit všech školení a kvalifikací organizovaných a oprávněných federací.

http://www.europeanphotographers.eu/

 

 

Tomáš Hulík

Tomáš Hulík

Tomáš Hulík

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Reportáže  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: