GARIK AVANESIAN – “Wish you were here” - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Reportáže

GARIK AVANESIAN – “Wish you were here”

9. září 2023, 20.56 | Česká federace fotografického umění (ČFFU) pořádá od 2. do 17. října 2023 v Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné výstavu známého českého cestovatele a fotografa Garika Avanesiana – “Wish you were here”.

 

Garik Avanesian se narodil v ázerbájdžánském Baku roku 1959. Od dětství měl vlohy k obrazové představivosti, kterou následně rozvíjel v prostředí bakinské fotografické školy. Poté přišly roky vyhnanství, zaviněné krutým konfliktem mezi dvěma národy – Armény a Ázerbájdžánci a s nimi bohužel omezení tvůrčí práce. Mezi lety 1988 – 1992 působil v Kazachstánu, počátkem devadesátých let v Moskvě a od roku 1995 již trvale v Praze, kde nalezl existenční zázemí i potřebný klid k tomu, aby se vrátil ke své fotografické práci. Garik Avanesian má za sebou bezpočet individuálních i skupinových výstav po celém světě i bohatou publikační činnost. Roku 2012 získal nejvyšší fotografický titul Master FIAP. Od roku 2005 je předsedou České federace fotografického umění.

V souboru 90ti barevných i černobílých velkoplošných fotografií, které budou od 2. do 17. října k vidění v Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné, nalezneme výběr snímků z posledních deseti let autorovi tvorby. Budeme mít možnost nahlédnout do těžkého života válkou poznamenaných, ale přesto hrdých Arménů a do obydlí zajímavého etnika, uzbeckých Romů – muslimů zvaných Luli. Navštívíme vysokohorské pastviny Kyrgyzstánu, kde se v nádherné přírodě kolem jurt místních obyvatel prohánějí stáda koní a poznáme úžasnou čínskou oblast Sin-ťiang, obývanou převážně Ujgury, na jejímž území se nachází nejen druhá největší poušť na světě Gobi, ale i himalájské osmitisícovky. Uvidíme snímky plné emocí zachycující účastníky tradičních dramatických her jezdců na koních “Buzkaši” v horách Tádžikistánu. Nakonec zavítáme do rozmanité Indie – jak co se týče její geografie, tak i obyvatelstva a Bangladéše, která se svými 158 milióny obyvatel připomíná obrovské mraveniště s neutuchajícím pracovním nasazením. 

Datum výstavy: 2. - 17. 10. 2023

Galerie: Ambit kláštera Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí, Praha 1

Otevírací doba: denně 11.00 – 19.00

 

Vstupné: plné: 160 Kč, snížené: 60 Kč, děti do 7 let zdarma

 

Pořadatel výstavy: Česká federace fotografického umění (ČFFU) 

Kontakt pro média: Kristina Stejskalová, , tel: +420 602 262 006

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Reportáže  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: