Jak na portréty v ostrém slunci - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Reportáže

Jak na portréty v ostrém slunci

30. července 2019, 19.18 | Jako portrétní fotograf je vaší povinností poskytovat klientům nejlepší možné výsledky bez ohledu na jakékoli vnější faktory, které by vám mohly bránit.

Možná se dítě během rodinného portréty nemůže přestat hýbat nebo během venkovního focení začne pršet. Bez ohledu na to, součástí vaší práce je přemýšlet za pochoduh a řešit tyto problémy, jak nejlépe umíte,.


Pokud jde o zákazníky, kteří upřednostňují venkovní fotografie před fotografiemi pořízenými ve vašem studiu, může to být vzhledem k nepředvídatelnosti počasí trochu složitější. Na jedné straně víme, že jako fotografové můžeme podle toho naplánovat naše focení a zvážit východ slunce a západ slunce pro fotografování v době, kdy slunce tak tvrdě nebije. Pokud však koordinujete plány klienta a nedokáží se přizpůsobit tomu, aby relace fungovala brzy ráno nebo později odpoledne, budete muset použít své nejlepší techniky, abyste se mohli přizpůsobit jakýmkoli složitým situacím slunečního světla. Pokud tedy vaši klienti trvají na 15:00, když je slunce nejsilnější, zde jsou některé techniky pro fotografování portrétů v drsném slunečním světle.


Práce v ručním režimu
Zatímco pro většinu fotografů je jistě pohodlnější pracovat v automatickém režimu, když je sluneční světlo nejsilnější, intenzivní pohledy a stíny, vaše práce v manuálním režimu vám pomůže správně odhalit tóny pleti vašich klientů.
Přestože se automatický režim v průběhu let zdokonalil a vaše zařízení se bude snažit přizpůsobit samo o sobě, s největší pravděpodobností se stane, že váš fotoaparát bude nadměrně kompenzovat veškeré skutečně jasné světlo, které odečítá. V důsledku toho se upraví podexponováním předmětů na vašich snímcích. Pracujete-li v manuálním režimu a nastavujete expozici sami, máte v podstatě schopnost být chytřejší než váš fotoaparát a napravit ji v provedení tohoto nastavení. To je nejlepší způsob, jak zajistit, aby se vaše subjekty neobjevily podexponované nepřesnými tóny pleti.


Vyzkoušejte širší clonu
Jak jsme již zmínili výše, největší výzvou při fotografování portrétů v drsném slunečním světle je to, že vytváří na pokožce objektů ostré stíny. V důsledku toho to má tendenci zdůrazňovat malé detaily, jako jsou vady, make-upové skvrny, póry nebo jakékoli nedokonalosti - přesně ty druhy věcí, které vaši klienti doufali, že byste  jim pomohli skrýt.


Existuje způsob, jak bojovat proti tomuto prudkému slunečnímu světlu. Zkuste jednoduše rozšířit clonu fotoaparátu abyste zjemnili vzhled tváře objektu a  všechny tyto malé, příliš intenzivní detaily trochu zjemnit aby nebyly tak moc vidět. Zkuste pracovat někde mezi f / 1,2 a f / 2,6 pro venkovní portréty v super silném světle - protože budete pracovat v ručním režimu, jak jsme zmínili výše. Nezapomeňte však, že když zvětšíte clonu, bude tvář vašeho subjektu vypadat měkčí, protože velmi jemně fotoaparát trochu rozostřujete. Nezapomeňte věnovat pozornost své kompozici a trochu zpomalte před vyfocením snímku, abyste správně zaostřili.

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Reportáže  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: