Kopírka hledá kancelář - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Reportáže

Kopírka hledá kancelář

28. listopadu 2019, 18.51 | Třetí ročník projektu Kopírka hledá kancelář věnoval další multifunkce Canon do neziskovek

 

Společnost Canon v rámci třetího ročníku projektu Kopírka hledá kancelář rozdala další multifunkční tiskárny do neziskových organizací. Použitá, ale stále spolehlivá a výkonná zařízení, která zvládnou tisk a kopírování, ale nahradí i skener nebo fax, našla nový domov. V dalším kole charitativního projektu Canonu zvítězily organizace Dejme dětem šanci, Česká asociaci paraplegiků - CZEPA, Rodinné a kulturní centrum Nová Trojka a Škola Osmička se zaměřením na individuální a enviromentální výchovu. Slavnostní vyhlášení projektu se konalo v polovině listopadu v pražské kavárně Café AdAstra, kde pracují tělesně i duševně hendikepovaní.

 

„Přestože se v případě darovaných multifunkcí nejedná o nové stroje, jejich životnost díky kvalitě výroby i výstupní kontroly značně přesahuje cyklus obměny obvyklý ve firmách. Byla by proto škoda je likvidovat, když mohou být ještě řadu let denně využívány pro dobrou věc," vysvětluje smysl projektu Kopírka hledá kancelář Eva Kučmášová, šéfka korporátní a marketingové komunikace společnosti Canon.

 

Multifunkce, které do projektu věnovala společnost Canon a její partneři VDC kancelářská technika z Prahy a Can21 ze Zbuzan, si už všechny čtyři vybrané neziskovky přebraly a hned je zapojily do svého každodenního dobročinného provozu. A podělily se o své první dojmy ze spolupráce.

 

"Protože jsme malá komunitní základní škola a financí není mnoho, je pro nás úspěch v projektu Kopírka hledá kancelář nedocenitelný. Naši novou kopírku Canon využívají nejen pedagogové při přípravách na výuku, ale i děti v rámci svých projektů. Jde prostě na dračku," říká Zuzana Hájková ze Školy Osmička z Roudnice nad Labem, která se zaměřuje na enviromentální výchovu nebo výuku v projektech s větším prostorem pro individuální rozvoj.

 

"Tiskárnu využijeme zejména na tisk vzdělávacích materiálů na besedy a školení pro pěstouny a sociálně znevýhodněné rodiny, dále pak například na tisk obrázků, not a básniček pro lektory kurzů a při akcích pro širokou veřejnost," uvedla Veronika Vlková z Rodinného a kulturního centra Nová Trojka na Praze 3. To nabízí široké spektrum volnočasových a vzdělávacích aktivit pro děti a dospělé včetně seniorů a věnuje se i podpoře sociálně ohrožených skupin a integraci hendikepovaných.

 

Novou multifunkci má díky projektu Kopírka hledá kancelář i Česká asociace paraplegiků - CZEPA. „Umožní nám zejména výrazně ušetřit na tisku, což je pro nás velmi důležité, protože se samozřejmě snažíme o maximální finanční efektivitu tak, abychom mohli přicházet s novými projekty a službami na podporu osob s poraněním míchy a provozovat ty stávající. Potěšilo nás, že se zařízení díky velkému sklopnému LCD displeji dobře ovládá, dokonce i našim hendikepovaným kolegům a kolegyním," říká za CZEPA ředitelka Alena Jančíková.

 

Společnost Canon zvolila stejně jako v dřívějších ročnících originální způsob komunikace - multifunkce vystupovaly v informační kampani v první osobě, a také zájemci o jejich získání museli nejprve vymyslet kreativní přihlášku. Přišly tak třeba nápadité předělávky známých písní či dopisy okořeněné trochou černého humoru.

 

„Milá multifunkce, trochu se bojíme, že naši pracovní nabídku nepřijmeš, protože míříš jistě s tak skvělou praxí a referencemi vysoko, kdežto u nás by tvé pracovní místo bylo proklatě nízko, stejně jako potřebujeme nízko zvonek a splachovadla. Tak už to u nás chodí (a nechodí), zato ale máme nadhled (a podhled) a je u nás opravdu legrace," hlásala třeba přihláška České asociace paraplegiků - CZEPA, která se stará o vozíčkáře po poranění míchy.

 

Místo slavnostního vyhlášení projektu Kopírka hledá kancelář, kde se setkali zástupci všech čtyř vítězných neziskovek se zástupci společnosti Canon, nebylo vybráno náhodně. Kavárna Café AdAstra v Praze na Výtoni zaměstnává několik desítek lidí s hendikepem, a to tělesným i duševním. Pracují za barem, v kuchyni i jako pomocná síla.

 

„Kavárna AdAstra se perfektně hodí k dobročinnému projektu, jakým je Kopírka hledá kancelář. V něm děkujeme lidem z neziskovek za jejich záslužnou činnost třeba s dětmi z dětských domovů nebo vozíčkáři. Tím, že jsme vyhlašovali právě zde, jsme s radostí podpořili i hendikepovanou, ale příkladně ochotnou obsluhu kavárny AdAstra," říká Eva Kučmášová ze společnosti Canon.

 

Projekt Kopírka hledá kancelář, který za dva roky své existence rozdal více než desítku stále funkčních kancelářských zařízení do neziskovek a výchovných zařízení, se také letos těšil velkému zájmu uchazečů. Canon spolu se svými obchodními partnery proto již nyní uvažuje o vypsání dalšího, celkově už čtvrtého kola v roce 2020.

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Reportáže  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: