Nadav Kander získává ocenění za výjimečný přínos fotografii - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Reportáže

Nadav Kander získává ocenění za výjimečný přínos fotografii

7. března 2019, 21.02 | Nadav Kander získal ocenění za výjimečný přínos fotografii udílené v rámci soutěže Sony World Photography Awards 2019.
Součástí výstavy Sony World Photography Awards 2019 bude rozsáhlá prezentace díla Nadava Kandera, která se bude konat ve dnech 18. dubna – 6. května ve výstavních prostorách Somerset House.

 

Světová fotografická organizace dnes oznámila jméno příjemce ocenění za výjimečný přínos fotografii pro rok 2019 v rámci soutěže Sony World Photography Awards, jímž se stává fotograf Nadav Kander.  

 

Umělec si ocenění, které mu bylo uděleno za mnohostrannost a zásadní vliv na fotografii jako médium, převezme během slavnostního ceremoniálu 17. dubna. Součástí ocenění bude také rozsáhlá prezentace fotografových děl v průběhu výstavy Sony World Photography Awards 2019, která se bude konat ve dnech 18. dubna - 6. května v londýnské galerii Somerset House. Výstava nabídne návštěvníkům jedinečnou možnost seznámit se se sedmi jeho různými ucelenými soubory děl, ať už světově uznávanými, či méně známými, včetně portrétů, studií postav, krajin a studií pohybu, které se představí najednou.

 

Ku příležitosti zahájení výstavy se bude dne 18. dubna konat přednáška pro veřejnost, během níž povede William A. Ewing rozhovor s Nadavem Kanderem. Ve vydání ročenky soutěže Sony World Photography Awards pro rok 2019 bude otištěna nová esej Davida Campanyho pojednávající o autorově díle a unikátní výběr Kanderových fotografií.

 

Nadav Kander ke svému ocenění uvedl: „Získat ocenění za výjimečný přínos fotografii pro rok 2019 je pro mne velkou ctí, protože sděluje, že se člověk stal inspirací pro ostatní, a myslím, že neexistuje větší kompliment. Cítím se být poctěn, že jsem se dostal do společnosti mých předchůdců, kteří ocenění získali v uplynulých letech, a pokud jsem inspiroval lidi k tomu, aby šli ještě víc do hloubky a fotografovali ještě autentičtěji, potom se cítím být poctěný dvojnásob. Rád bych také poděkoval Sony a Světové fotografické organizaci za tuto platformu, která je skutečně velmi velkorysá."  

 

Scott Gray, výkonný ředitel Světové fotografické organizace, dodává: „Nadav Kander nad jiné vyniká svou všestranností, silou i delikátností. Silné a působivé snímky, které mají neuvěřitelný rozsah, ukazují dominanci člověka nad nevinností našeho prostředí. Jsem potěšen, že Světová fotografická organizace může vyjádřit poctu takto významnému umělci tím, že představí díla z celé jeho kariéry najednou."

 

Převzetím ocenění za výjimečný přínos fotografii se Kander připojí k dalším laureátům, mezi něž patří Candida Höferová, Martin Parr, Elliott Erwitt, William Klein, Eve Arnoldová a Mary Ellen Marková. Soubor Kanderových děl pro výstavu 2019 Sony World Photography Awards byl připraven ve spolupráci s galeriemi Flowers Gallery v Londýně a New Yorku. Samostatná výstava Nadav Kander: Dark Line - The Thames Estuary se bude konat v newyorkské galerii Flowers Gallery ve dnech 4. dubna - 25. května 2019.

 

VERNISÁŽ VÝSTAVY PRO TISK: čtvrtek 18. dubna v 9:00 dopoledne v londýnské galerii Somerset House.

RSVP na adresu

 

*****

 

Během své profesní dráhy, která trvá již více než 30 let, působil Nadav Kander (nar. 1961) vždy jako mocná hybná síla fotografie. Jeho umělecký rozsah pokrývá médium fotografie v celé jeho šíři a jeho cenami ověnčené práce z oblasti reklamní, portrétní, figurální i krajinářské fotografie nesou jeho charakteristický styl, který často evokuje pocity ticha a stísněnosti.

 

 

Mezi jeho předchozí projekty patří mimo jiné: Yangtze - The Long River, práce zvítězila v soutěži Prix Pictet v roce 2009; Dust, dílo, které zkoumá stopy studené války v radioaktivních ruinách utajovaných měst na hranici mezi Kazachstánem a Ruskem; Bodies 6 Women, 1 ManObama's People, uznávaná série 52 portrétů, které vznikly, jako zakázka pro časopis New York Times Magazine. Jeho aktuální série s názvem Dark Line - The Thames Estuary je osobní reflexí krajiny okolo řeky Temže v místech, kde se vlévá do moře.

 

Výstava Sony World Photography Awards 2019

Práce Nadava Kandera budou vystaveny v londýnské galerii Somerset House a budou součástí výstavy Sony World Photography Awards 2019.

 

Tato rozsáhlá nová výstava nabízí hloubkový vhled do těch nejlepších vizuálně ztvárněných příběhů a obrazů zachycených během roku 2018 umělci z celého světa, kteří byli za svá díla v soutěžním ročníku 2019 oceněni.

 

Výstava sestává z více než 800 snímků a představuje široké spektrum fotografických přístupů a témat. Cílem této globální výstavy je představit vítězné práce a fotografie, které se umístily v užším výběru letošního ročníku v některé ze čtyř soutěží: profesionální, otevřené, studentské a soutěži pro mladé fotografy, včetně děl umělce, který získá titul Fotograf roku. Do soutěžního ročníku 2019 bylo přihlášeno 327 000 děl ze 195 zemí a regionů. Tato soutěž je tak jednou z nejdůležitějších fotografických soutěží světa.

 

Vedle hlavní výstavy bude probíhat také výstava děl fotografů, kteří získali v soutěžním ročníku 2018 grant pro profesionály, studentský grant nebo grant pro ženy Sony Alpha Female, dále budou vystaveny vítězné fotografie ročníku 2019 soutěže 2019 ZEISS Photography Award a díla, která se dostala do užšího výběru. Navíc zde bude k vidění také pečlivě vybraný soubor fotografií z projektu The Swap Project. Jedná se o iniciativu Světové fotografické organizace a platformy Creativehub, které podnítily celosvětovou fotografickou komunitu k tomu, aby si vzájemně vyměňovala svoje nejlepší tisky.

 

Po londýnském debutu Výstavy Sony World Photography Awards 2019 se výstava vydá na celosvětové turné a představí se mimo jiné v Japonsku, Německu nebo v Itálii. 

 

 

Zdroj: Sony

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Reportáže  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: