Sony World Photography Awards 2017 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Reportáže

Sony World Photography Awards 2017

31. května 2016, 09.18 | Největší fotografická soutěž světa - Sony World Photography Awards 2017 je nyní otevřená přihláškám. Soutěž pořádá organizace World Photography Organisation a ročník 2017 je desátým jubilejním.

Kromě soutěží Professional (pro profesionální fotografy), Open (otevřená), Youth (pro mladé fotografy) a Student Focus (pro studenty fotografie) se nyní také hledá nejlepší fotograf z České republiky, který získá tzv. národní cenu.

 

Cenami Sony World Photography Awards se každoročně odměňují nejlepší světoví fotografové. Soutěž je otevřená všem fotografům. Celé fotografické odvětví ji uznává jako  silný hlas, který může podstatně formovat fotografickou kariéru vítězů i finalistů soutěže. Každý rok soutěž láká nové talenty i uznávané autory a světovému publiku představuje nejlepší fotografická díla světa, která vznikla v předchozích 12 měsících.

 

Národní cenu pro Českou republiku udělovanou v rámci fotografické soutěže Sony World Photography Awards 2016 získal snímek Martina Raka „Záře“. „Je pro mě velikou ctí být vybrán z tolika talentovaných fotografů z České republiky, navíc v tak prestižní soutěži, jako je Sony World Photography Awards,“ komentuje Rak svůj úspěch v soutěži. Za své umístění získal fotoaparát Sony ILCE-7M2K.

 

Fotografové mohou nyní přihlašovat své snímky zdarma do některé ze čtyř soutěží v rámci Sony World Photography Awards: Professional, Open, Youth a Student Focus na webových stránkách www.worldphoto.org. Tyto stránky, které nedávno prošly redesignem, nabízejí zviditelnění jednotlivým fotografům a přihlásit se do soutěže je nyní snadnější než kdykoliv předtím.  

 

Do české národní soutěže (Czech Republic National Award) budou přihlášeni čeští státní příslušníci, kteří se přihlásili do některé z deseti kategorií v soutěži Open.

 

Do ročníku 2017 byly také zařazeny ve všech soutěžích nové kategorie, které mají motivovat fotografy k tomu, aby posouvali hranice ještě dále. 

 

Vítězové soutěže Sony World Photography Awards získávají atraktivní ceny a výhody:

·         Nejnovější digitální fotografické vybavení od Sony

·         25 000 USD – cena pro držitele titulu Fotograf roku

·          5 000 USD – cena pro vítěze soutěže Open

·         Moderní digitální fotografické vybavení – cena pro vítěze národní soutěže

·         Prezentace na výstavě Sony World Photography Awards Exhibition v Londýně

·         Prezentace v knize vítězných snímků Sony World Photography Awards

·         Globální medializaci a publicitu

 

Do ročníku Sony World Photography Awards 2016 se přihlásilo rekordních 230 103 snímků ze 186 zemí světa. Titul nejlepšího profesionálního fotografa roku (2016 Professional Photographer of the Year) získal iránský fotoreportér Asghar Khamseh za cyklus  Fire of Hatred (Oheň nenávisti).

 

Finalisté Sony World Photography Awards budou oznámeni 28. února 2017. Jména vítězů soutěže Open a národních soutěží budeme znát 28. března 2017. Absolutní vítězové budou vyhlášeni 20. dubna 2017 a výstava v galerii Somerset House v Londýně potrvá od 21. dubna do 7. května 2017.

 

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Reportáže  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: