Sony World Photography Award 2021 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Sony World Photography Award 2021

11. února 2021, 11.50 | Světová fotografická organizace World Photography Organisation a společnost Sony Česká republika představují

vítěze národní ceny udílené v rámci soutěže Sony World Photography Awards 2021, jímž se za Českou republiku stává Zdeněk Vošický.

 

Program národních cen je iniciativa Světové fotografické organizace a společnosti Sony, jejímž cílem je podpořit lokální komunity fotografů v jednotlivých regionech po celém světě. Letos se do této iniciativy zapojilo 53 zemí. 

Do letošního ročníku soutěže Sony World Photography Awards 2021 bylo přihlášeno přes 330 000 snímků z 220 regionů, přičemž více než 165 000 fotografií bylo přihlášeno do otevřené soutěže (z níž byli vybíráni vítězové národních cen).

 

Zdeněk Vošický byl anonymně vybrán porotci díky své fotografii nazvané Light Atletics, s níž se přihlásil do kategorie Motion v otevřené soutěži. „Pořízení finální fotografie mi trvalo několik pokusů. Na místo jsem se mnohokrát vracel, začal jsem černobílým snímkem, ve kterém jsou linie mezi stopami dráhy výrazné a rušivé prvky v okolí jsou potlačeny, až po finální snímek – upravený ve Photoshopu.“

 

Zdeněk Vošický prožil dětství na Chotěbořském letišti (rodiče byli sportovními piloty). Několik let se věnoval letecké fotografii. Bylo mu vydáno pět knih a jedna z nich získala v roce 2011 hlavní cenu na 21. PODZIMNÍM KNIŽNÍM VELETRHU. Nyní připravuje svoji šestou knihu. Ze své hlavní úspěchy považuje 2. místo v národním kole EISA Photography Maestro, 3x umístění mezi vítěznými snímky NIKON kalendář, 1. místo v celostátní soutěži CEWE, měsíční vítězství v CEWE Photo Awards a čestné uznání MONOVISION PHOTOGRAPHY AWARDS.

 

Zdeněk Vošický ke svému vítězství uvedl: „Uspět v soutěži považované za jednu z neprestižnějších na světě a považované za fotografické Oscary, je opravdu mimořádné uznání fotografovy práce. Člověka to zavazuje a motivuje pro další rozvoj. Jsem opravdu šťasten, že právě můj snímek v konkurenci mnoha skvělých a nadaných fotografů vybrala porota složená z předních odborníků v oboru jako vítězný.“

 

Zdeněk Vošický jako vítěz národní ceny za Českou republiku získává digitální foto výbavu od společnosti Sony.

 

Celkoví vítězové studentské, otevřené a profesionální soutěže a soutěže pro mladé fotografy Sony World Photography Awards 2021 budou vyhlášeni 15. dubna 2021 prostřednictvím digitálních a video platforem Světové fotografické organizace.

Tématické zařazení:

 » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: