Startuje nový ročník soutěže Nikon Photo Contest 2020-2021 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky

Startuje nový ročník soutěže Nikon Photo Contest 2020-2021

26. listopadu 2020, 19.50 | Nikon Photo Contest je prestižní celosvětová soutěž s dlouhou tradicí, tento rok se přehoupla už do svého

druhého půlstoletí. Letos otevírá témata pro ročník 2020–2021 s vizí vytvořit komunitu fotografů, kteří budou sdílet příběhy skrze fotografii, jako by šlo o globální jazyk, jemuž rozumí lidé ze všech koutů světa.

Ústředními tématy budou spojení a vášeň

 

Nikon Photo Contest 2020–21 bude obsahovat soutěže fotografií a krátkých filmů, přičemž obě budou probíhat v kategoriích Open a Next Generation.

Tématem kategorie Open je „Connect“, tedy spojení. Účastníci mohou ztvárnit, jak vnímají svět, a prozkoumat význam komunikace a vazby, které spojují lidi se světem. Prostřednictvím snímků ukážou svůj jedinečný pohled na všechna „spojení“, jež nás obklopují.

 

Kategorie Next Generation, otevřená fotografům starším 25 let, se zaměřuje na téma „Passion“, tedy vášeň. Samotný význam tohoto slova evokuje akci, vzbuzuje empatii a má moc tvořit budoucnost. Někdy hýbe světem. Účastníci mají za úkol vyjádřit skrze snímky, jak z jejich pohledu vypadá čistá a oddaná vášeň.

 

V čele letošní poroty usedne opět Neville Brody

Britský grafický designér a umělecký ředitel Neville Brody je vlivnou osobností s kariérou trvající více než tři desetiletí. Pracoval na řadě projektů od obalů alb až po firemní značky pro některé z nejznámějších světových společností. Zůstává inspirací pro mnoho umělců, včetně mladých fotografů nové generace.

 

Loňský ročník byl rekordní

Nikon Photo Contest je jednou z největších světových fotografických soutěží. Koná se již od roku 1969 a do dnešního dne se přihlásilo více než 440 tisíc fotografů s více než 1,71 miliony fotografických děl, což z ní činí mezinárodní událost nevídaných rozměrů. Minulým ročníkem s pořadovým číslem 37 oslavila soutěž své 50. výročí. Přihlásilo se celkem 33 tisíc fotografů ze 170 zemí, dohromady zaslali 97 369 prací. Jednalo se o vůbec nejvyšší počet uchazečů a přihlášek v historii soutěže.

 

Přihlášky lze podávat online

Soutěž je otevřena všem profesionálním i amatérským fotografům bez ohledu na věk, pohlaví nebo národnost. Uzávěrka soutěže se bude pro jednotlivé kategorie lišit, termíny budu v rozmezí od 25. ledna do 15. února. Více informací a přesné podmínky soutěže, včetně přihlašovacího formuláře, najdete na stránkách: nikon-photocontest.com. Vyhlášení vítězů se očekává v červenci 2021.

Tématické zařazení:

 » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: