Co znamená USM? - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Co znamená USM?

16. července 2001, 00.00 | Chtěl bych vědět, co znamená zkratka USM, kterou bývají označovány objektivy Canon.

Chtěl bych vědět, co znamená zkratka USM, kterou bývají označovány objektivy Canon a zeptat se, jaký máte názor na zrcadlovku Canon 3000 s objektivem EF 35-80 mm, který si hodlám v nejbližší době zakoupit.
B. Smitka

Objektivy s označením USM jsou objektivy značky Canon, které využívají kruhového ultrasonického motoru pro autofokus. Vlastností těchto motorů je jejich precizní technologie výroby a velmi tichý chod, který umožňuje snímat zvířata v přírodě, aniž by byla vyrušena. Prvním sériově vyráběným a cenově dostupným objektivem s motorem USM je zoom EF 35-105 mm, který byl uveden na trh v roce 1990. Později byly firmou Canon představeny nové objektivy označené značkou IS - Image stabilizer, které se staly skutečným průlomem v konstrukci objektivů, neboť umožňovaly fotografovi snímat objekty bez použití stativu při nastavení dlouhých expozičních časů na kameře. Camera Canon EOS 3000 je především novinkou roku 1999 a je nástupcem modelu EOS - 5000. Je to lehká a tichá zrcadlovka, určena především pro amatérské fotografy, kteří mají vyšší nároky na výběr funkcí mezi expozičními režimy. Na této jednooké zrcadlovce je především zajímavá její možnost umožnit vám práci v oblastech tvůrčí fotografie, přičemž si zachovává všechny parametry plně automatického přístroje s vestavěným bleskem, který "udělá všechno za vás". Tato kamera navíc disponuje tříbodovým automatickým ostřením a o správnou expozici se stará systém vybavený vyhodnocovacím režimem, pracující v šesti samostatných zónách nastavení. Objektiv, který si chcete zakoupit k tělu zmíněné zrcadlovky, je pro začátek ideální, neboť pokryje možnost použití rozsahů ohniskových vzdáleností - jak při práci v interiérech, kde je relativně malý odstup, tak při fotografování portrétu, nebo postavy. Vřele vám tuto koupi doporučujeme a do budoucna se zkuste poohlédnout i po dalších objektivech Canon s delšími ohnisky, kterých je na trhu celá řada a jistě vám dopomohou k tvorbě nejúžasnějších snímků.

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Trendy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Objektiv 35-80

Autor: Pynokyjo Muž

Založeno: 16.07.2001, 09:41
Odpovědí: 2

Pan Mikyška opravdu fotografuje? Malilinko mi připadá, že ani moc ne. To by určitě nedoporučoval objektiv, který začíná ohniskem 35mm a ještě o něm napsal, že '...jak při práci v INTERIÉRECH, kde je malý odstup...'. Tahle věta mi připadá nepochopitelná v době, kdy se už nekolik let prodávají objektivy začínající na ohniskové vzdálenosti 28 (nebo třeba už 24). Takový objektiv bych rozhodně nekupoval, protože je zřejmé, že prodejce se chce objektivu zbavit (bohužel nový EOS 3000 se prodává jen v setu, takže si tazatel asi moc nevybere).

Odpovědět na příspěvek

RE: Objektiv 35-80

Autor: Jan Brezina Muž

Založeno: 16.07.2001, 10:24

Dobry den,

rad bych odpovedel za Vilema Mikyšku, protože he aktualne mimo redakci.

Vilém je zkušeny fotograf s profesionální praxí, nicméně si uvědomuje reálné možnosti a poměry trhu. Jak jste sám správně konstatoval, uživatel má výběr částečně omezený a i ja jsem přesvědčen o tom, že uvedený objektiv není špatný.

Ja jsem taky viděl moc pěknou Sigmu AF 15-30mm F3.5-4.5 EX DG, ale ....

Odpovědět na příspěvek

RE: Objektiv 35-80

Autor: JL Muž

Založeno: 20.07.2001, 16:44

Canon EOS3000 se prodává i v setu s objektivem 28-80mm, cena je cca o 1 tis.Kč vyšší.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: