EPSON a FOMEI na výstavě REKLAMA-POLYGRAF 2013 - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

EPSON a FOMEI na výstavě REKLAMA-POLYGRAF 2013

6. května 2013, 11.09 | Výstava Reklama-Polygraf se blíží, koná se 14. až 16. května v Praze na výstavišti PVA Letňany. FOMEI bude působit v expozici firmy Epson jako její partner pro profesionální fotografický tisk. Pozvánkou k návštěvě může být premiéra nového suchého minilabu Epson SureLab D3000, ale také systém certifikovaného tisku DIGIgraphie, který EPSON prezentoval také vloni na výstavě Photokina.

 

Spolupráce společnosti FOMEI s firmou EPSON trvá deset let a v současné době je hlubší, než kdykoli dříve. Důvodem je mimo jiné fakt, že právě nové projekty SureLab a DIGIgraphie jsou uzavírány exkluzivně a dealerství obou těchto prestižních systémů v rámci České republiky a Slovenska "vyhrála" společnost FOMEI. Projekt Epson SureLab D3000 je zajímavý v prvé řadě pro minilabisty, DIGIgraphie pak pro fotografy – umělce, kteří chtějí tisknout, signovat a prodávat limitované edice svých děl.

 

Epson SureLab D3000 DR

 

je šestibarevný kompaktní suchý digitální minilab, který k produkci kvalitních fotografií používá technologii tiskové hlavy Epson Micro Piezo a v kombinaci s originálními inkousty Epson a technologií LUT zaručuje přesnou reprodukci a maximální rozlišení tisku 1440 × 1440 dpi. Sada šesti barevných fotografických inkoustů Epson UltraChrome D6 zaručuje široký barevný rozsah, který překonává možnosti halogenidu stříbra, a zajišťuje vysokou výtěžnost a zářivé realistické výtisky s výborně sytou černou barvou.

 

Epson SureLab D3000 DR

 

Zařízení SL-D3000 má velmi široké využití. Je vhodné pro tisk fotografií, přání, pozvánek, prospektů a propagačních letáků na speciální lesklý, jemně strukturovaný i na matný papír s výběrem materiálů v šířkách od 4 do 12 palců (10 až 30 cm) a délkách od 3,5 do 48 palců (9 až 121 cm). K dispozici je i třídící jednotka pro vyprodukované výtisky.

 

Sorter Unit for SureLab D3000

 

Sorter Unit pro SureLab D3000.

 

Zařízení má snadnou obsluhu. K obsluze není třeba odborných znalostí, jednoduché nastavení tiskových úloh umožňuje volitelný software „Order Controller“, který obsahuje i základní funkce pro retušování fotografií. Má také minimální nároky na údržbu. Jedinou vyžadovanou pravidelnou údržbou je výměna spotřebního materiálu.

 

Atraktivita SL-D3000 spočívá také v jeho energetické nenáročnosti a šetrnosti k životnímu prostředí, kompaktnosti a tichém provozu. Zařízení spotřebuje výrazně méně elektrické energie než „mokré“ fotolaby (má příkon 600 W) a nepotřebuje žádný zdroj vody, vzduchový filtr nebo chemikálie, což snižuje jeho negativní dopad na životní prostředí a celkové náklady na vlastnictví. Maximální hladina hluku během provozu je 60 dB. Zařízení má rozměry 85 × 115 × 73 cm a váží 127 kg. Je tedy nenáročné na prostor, lze je umístit do rohu, neboť je lze obsluhovat ze dvou sousedních stran, a díky tomu, že skříň má kolečka, je možno zařízení podle potřeby kdykoli snadno přemístit.

 

Podrobnosti o zařízení SureLab D3000 najdete na webu Epson.

 

Epson Stylus Pro 11880

 

DIGIgraphie by Epson

 

rozšiřuje možnosti využití předností digitálních technologií v oblasti velkoformátového tisku fotografií a fotografiky a také v dalších výtvarných oborech. Jak uvedl Ing. Jan Kaiser, specialista FOMEI, „umělečtí fotografové a výtvarní umělci, hledající archivační média a prezentační a prodejní kanál pro svou tvorbu včetně certifikace celého procesu, se nyní mohou spolehlivě svěřit do péče projektu DIGIgraphie. Ta má dvě hlavní složky: technickou certifikaci výroby uměleckého díla a nástroj pro prezentaci a prodej limitovaných sérií reprodukcí. Technické prostředky pro vznik fine art díla či fotografie, tedy archivační média a digitální zvětšovací přístroje, jsou pečlivě vybírány, certifikovány a v čase průběžně kontrolovány. Každé umělecké dílo tak může získat certifikaci DIGIgraphie pomocí originální raznice a dále je autorem podepsáno včetně zřetelného vyznačení pořadí v sérii.“ 

 

šablony raznice umělce a laboratoře plus logo dealera DIGIgraphie pro trh CZ+SK

 

Šablony raznice umělce a laboratoře plus logo dealera DIGIgraphie pro trh CZ+SK.

 

Nejlepší papíry, certifikované v systému DIGIgraphie, lze rozeznat podle značky „Signature Worthy“. Každý takový papír je navržen ve spolupráci se špičkovými umělci a profesionály a pro vhodné tiskárny Epson, má vysoce kvalitní vlastnosti pro optimální reprodukci nejjemnějších barevných diferencí, nejhladších přechodů a výjimečnou hustotu zčernání, ale také dlouhodobou obrazovou stálost, tedy vysoký archivační potenciál. Kolekci papírů Signature Worthy lze zakoupit u dealera DIGIgraphie pro CZ a SK trh, u firmy FOMEI, která také zajišťuje jejich zákaznickou kalibraci a certifikaci pro systém DIGIgraphie.

 

fotopapíry s certifikací DIGIgraphie by Epson

 

Příklady fotopapíry s certifikací DIGIgraphie by Epson: Epson Cold Press Natural 340 g/m2 a Epson Traditional Photo Paper 330 g/m2.

 

Projekt DIGIgraphie byl slavnostně zahájen v listopadu 2003 ve Francii u příležitosti stého výročí pařížské výstavy Salon d'Automne, zaměřené na obrazy, sochy, fotografie, kresby, grafiky, užité umění, architekturu, … Nyní je projekt DIGIgraphie aktivní ve 27 zemích. V České republice a na Slovensku odstartoval v lednu 2013 a dealerství DIGIgraphie získala společnost FOMEI z Hradce Králové.

 

Epson Stylus Pro 3880

 

Více informací získáte na webech FOMEI.com, DIGIgraphie.com, případně EPSON.com.

A výborným zdrojem informací je samozřejmě společná expozice EPSON a FOMEI na blížící se výstavě REKLAMA-POLYGRAF 2013.

 

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » Aktuality  

 » Novinky  » Výstavy  

 » Novinky  » Trendy  

 » Novinky  » Novinky - fototiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: