Fotografie umí chytat pstruhy - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Fotografie umí chytat pstruhy

30. července 2001, 00.00 | Známý český fotograf Sláva Štochl v padesátých letech překvapil svojí špičkovou černobílou fotografií pstruha lapajícího po mušce, která si vyžádala nemalé úsilí.

Známý český fotograf Sláva Štochl v padesátých letech překvapil svojí špičkovou černobílou fotografií pstruha lapajícího po mušce, která si vyžádala nemalé úsilí. Poprosil rybáře, aby v tehdejších českých průzračných vodách asistoval při fotografování. Fotografování trvalo celé dny, než se stal ten skvělý rozhodující okamžik, kdy pstruh vyskočil po kořisti a Štochlova ruka pohotově stiskla spoušť fotoaparátu. Při fotografování byly spotřebovány stovky kazet kinofilmového materiálu. Celé fotografování probíhalo "naslepo". Zatímco rybář neustále nahazoval a vytahoval udici, fotograf nepřetržitě mačkal závěrku v různých časových sériích. Pravý objev a nadšení nastalo v temné komoře, kde Sláva Štochl zázračný snímek poprvé spatřil mezi nic neříkajícími snímky vodní hladiny.

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Trendy  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

A fotografie je kde?

Autor: Adam Hauner Muž

Založeno: 30.07.2001, 13:01
Odpovědí: 0

U clanku tohoto typu bych ocenil i pripojeni one fotografie...

Odpovědět na příspěvek

handyyear@yahoo.com

Autor: Jirka Anderle Muž

Založeno: 15.08.2001, 21:03
Odpovědí: 0

Slava Stochl byl revolucni fotograf. Dokazal neco co v te dobe nedokazal nikdo ani u nas ani na zapade. Byl proste prvni. Skoda ze se vice neanalizuje jeho prace, mnozi cesti fotografove by se i dnes mohli leccemu priucit. Co se tyce fotky pstruha vyskakujiciho nad hladinu tak tam slo hlavne o napad. jinak je to prkotina na kterou spotrebujete maximalne dve filmy. Rybar drzi jednou rukou pstruha pod vodou za ocas a prtruh se svoji horno polovinou tela mrska nad hladinou dost dlouho aby jste mohl fotit. Poznate to podle toho ze u Slavovych fotek vyskakujicich pstruhu kape papicka vody od tlamy smerem dolu.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: