Jak sestavit fotografické studio venku? - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Jak sestavit fotografické studio venku?

15. srpna 2019, 10.26 | Pokud jste nováčkem ve fotografování, pak naučit se, jak sestavit své první studio, se může zdát jako skličující úkol.

A postavit jedno venku zní možná ještě o něco komplikovaněji. Ale se správným vybavením a nastavením pracovního postupu můžete sestavit funkční studio venku - které vám poskytne pěkné pozadí, jaké byste získali od tradičního studia, ale s možností fotografovat v přirozeném světle.

Jaké vybavení budete potřebovat pro venkovní fotografické studio? Doporučujeme investovat nebo si půjčit následující vybavení, když začnete se základním venkovním studiovým zařízením:

 

1. Stojany na pozadí - Jsou to nástroje, které budete používat k nastavení pozadí, se kterým se rozhodnete pracovat.

 

2. Pozadí - Samozřejmě budete také muset přinést pozadí samotné. I když si můžete zakoupit kulisy specifické pro fotografii ve většině obchodů s fotografiemi, někteří fotografové se také rozhodnou místo toho použít určité typy bezešvých tkanin.


3. Scrim - Scrim je speciální zařízení, které používají fotografové k úpravě tvrdosti nebo měkkosti světla. Když pracujete venku ve srovnání s ateliérem, kvalita světla již není pod vaší kontrolou, takže mít kus takového vybavení je rozhodující, protože možná zjistíte, že chcete trochu manipulovat s přirozeným světlem, abyste dosáhli silnějšího nebo jemnějšího světla.


4. Odrazky - Jsou to jen kousky reflexního materiálu, které můžete použít k odrážení přirozeného světla v určitém směru.


5. Svorky nebo klipy - Tyto je užitečné mít po ruce, abyste si správně nastavili své vybavení, jako je připoutání kulisy ke stojanům atd.


Kde byste měli venkovní studio sestavit?

Pokud fotografujete venku, pokuste se najít místo, kde nebudete obklopeni vysokými budovami nebo něčím jiným, co by během fotografování mohlo vrhat rušivý stín na předmět a nastavení. V ideálním případě zkuste vybrat místo, kde nebudete silně ovlivňováni větrem (například práce s oceánem může být výzvou), a někde, kde můžete pracovat nepřetržitě, s přímým slunečním světlem všude kolem vás. 

 

Co když počasí nespolupracuje?

Zatímco většina fotografů, kteří pracují venku, velmi pečlivě sledují počasí před plánovaným photoshootem, někdy je kvalita slunečního světla něco, co se neočekávaně mění. Budete se muset přizpůsobit. Například fotografování portrétů za tvrdého slunečního světla může být velkou výzvou. Pokud zjistíte, že pracujete pod neočekávaně silným světlem, jednoduše přepněte do manuálního režimu, rozšiřte clonu a zkuste pracovat někde mezi f / 1,2 a f / 2,6, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Trendy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: