Vyhněte se těmto běžným chybám při fotografování portrétů - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Vyhněte se těmto běžným chybám při fotografování portrétů

15. května 2019, 22.08 | Pokud se zabýváte portrétní fotografií, měli byste vědět, že v této oblasti existuje několik neuvěřitelně častých chyb - a obvykle je velmi lehké se jim vyhnout.

 

Chcete-li zdokonalit svou kompoziční techniku ​​a vytvořit co nejlichotivější snímky vašich subjektů a klientů, vezměte v úvahu následující věci:

 

Za prvé, je důležité dbát na to, kam umístíte váš subjekt do rámce. Při komponování je velmi častou chybou, které se amatéři dopouští, ponechat příliš mnoho místa v rámu nad hlavou subjektu. To je často prázdný, zbytečný prostor bez přidaného vizuálního zájmu, a je to něco, na co byste měli být opatrní. Prázdnota nad hlavami vašich subjektů sníží kvalitu vaší fotografie.

 

Krom prostoru přímo nad vaším sibjektem je důležité zvážit pozadí jako celek. Pokud zaostříte za objektem příliš mnoho detailů, výsledek je příliš zmatečný. Chcete-li eliminovat rušivé elemnty, použijte delší objektiv a jemným rozmazáním odstraňte prvky v pozadí.

 

Konečně, myslete na rychlost závěrky. Někdy je obtížné fotografovat lidi kvůli jejich neschopnosti zůstat úplně v klidu - zvláště pokud pracujete někde jinde než ve fotografickém studiu. Abyste tomu předešli, použijte něco víc než 1 / 250tinu vteřiny, aby vaše kompozice vypadala ostře a čistě.

 

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Trendy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: