3 jednoduché tipy pro focení v divočině - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

3 jednoduché tipy pro focení v divočině

29. května 2019, 18.34 | Pokud se chystáte na akční snímky divoké zvěře, existuje několik jednoduchých úprav, které stojí za to znát, než začnete.

 

Od přezkoušení vašeho vybavení, než se vydáte na cestu po chytré možnostmi nastavení fotoaparátu, zde jsou 3 tipy pro fotografování divokých zvířat, s nimiž byste měli experimentovat při práci v tomto vzrušujícím výklenku:

 

1. Nastavení

Při práci s předmětem, který je nepředvídatelný jako divoké zvíře, bude rozhodující nastavení, které zvolíte pro svou kompozici. V první řadě je důležité si uvědomit, že interakce se zvířaty je rychlá. Na základě našich zkušeností, pokud zvíře začne dělat něco vzrušujícího nebo zábavného, ​​máte asi 5 nebo 10 vteřin na to, abyste se mohli soustředit a zachytit jeho záběr ještě před tím, než je příležitost ztracena.

S tímto vědomím byste měli znát minimální rychlost závěrky, kterou můžete v zařízení používat, a přitom zachytit opravdu ostrý obraz - a měli byste s tím pracovat. Měli byste také (dříve, než budete v terénui) strávit nějaký čas cvičením, jak rychle můžete přepínat mezi režimy zaostřování.

lyška

 

 

2. Předmět

Znalost vašeho předmětu je klíčová, bez ohledu na to, co děláte, ale je to pravděpodobně nejdůležitější, pokud jde o divoká zvířata. Pokud se tedy vydáte do přírodní rezervace v blízkosti svého domova a hledáte například jelena, stojí za to provést nějaký výzkum jejich chování, abyste věděli, co od nich můžete očekávat. Dozvíte se, jak reagují na lidi, a pokud můžete, obraťte se na strážce parku nebo na někoho, kdo má odborné znalosti o konkrétním místě, kde budete fotit.

jelen

 

 

3. Pravidla

Existuje několik obecných pravidel pro fotografování, která rádi učíme všechny naše nové studenty. Od pravidla třetin, které většina fotografických nadšenců již zná, k jednoduchým pravidlům o kompozici a osvětlení, je důležité, abyste je nezahodily jen proto, že budete pracovat s nepředvídatelným a impulzivním subjektem. I když chápeme, že použití pravidla třetin není tak snadné, když fotíte ptáka v letu, doporučujeme, abyste se pro co nejlepší výsledky pokusili použít je alespoň tak, jak to situace umožní.

sova

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Trendy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: