Zoner Photo Studio 15: co je nového? - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Trendy

Zoner Photo Studio 15: co je nového?

17. října 2012, 21.55 | Zoner představil minulý týden v kině MAT (jako již tradičně několik posledních pár let) novou verzi populárního programu na správu a editaci digitálních fotografií – Zoner Photo Studio – verze 15. Prezentováno bylo několik vylepšení, potažmo praktických, nových funkcí.

Jak se již v posledních pár letech stalo tradicí – i letošní začátek podzimu uvítal Zoner stylově, novou verzí svého populární programu ZPS, verze 15. A jelikož tradice by se měly dodržovat, stalo se tak opět v prostorách kina MAT (na Karlově nám., Praha 2). A cože nám nová verze nabídne? Jelikož Zoner Photo Studio prošlo za poslední cca 4 roky relativně pokrokovým vývojem, současnou „patnáctku“ lze vnímat hlavně jako povedený update předchozích dvou verzí. Všechny fanoušky programu potěší vylepšení v podobě „auto backupu“ (zálohování) originálních fotek při editaci, nově implementovaný modul pro import fotografií, nový efekt „miniatury“, „facelift“ panelu editačních funkcí či rychlé aplikování hravých fotografických filtrů (retro, polaroid, atd.). Nově lze nyní také všechny fotky umístěné na Zoneramě kdykoli snadno upravit přímo online. 

Backup originálů a synchronizace

Digitální fotografie otevřela zcela nové možnosti zejména v případě editace či archivace snímků. Naopak stinnou stránkou je nutnost mít odpovídající softwarové řešení a také příslušné „know-how“. Zoner Photo Studio 15 vám chce práci i čas maximálně usnadnit, z toho důvodu přináší automatické zálohování a snadnou i rychlou synchronizaci – váš fotoarchiv bude vždy kompletní, aktuální a vaše fotky zálohované.

Nový import

Stačí připojit váš fotoaparát k počítači a ZPS15 samo rozpozná nové fotografie, bezpečně je uloží a roztřídí do složek. Je samozřejmě nutné „import“ prvotně nastavit (dle vašich potřeb a požadavků), ovšem poté se již o tuto funkci nemusíte v podstatě vůbec starat. Jak import fotek jednou nastavíte, už jej nemusíte řešit a máte jistotu, že váš fotoarchiv bude vždy aktuální.

Tilt-shift efekt

Chcete, aby vaše fotky nikdo nepřehlédl a byly zcela jedinečné? Po funkcích typu Tone Mapping, panoramata či 3D foto přichází ZPS15 s dalším trendy efektem - „Tilt-shift“. Efekt vychází ze základní specifické vlastnosti stejnojmenných objektivů, která umožňuje naklánět a posouvat přední člen objektivu. Principielně slouží dané řešení k vyrovnání „kácející se perspektivy“ (například při focení architektury – typicky vysokých staveb), ale lze jej úspěšně využít i v případě kreativních hrátek s „ohýbáním“ roviny zaostření (a tím k výraznému ovlivnění hloubky ostrosti). Nevýhodu takových objektivů je jejich vysoká cena (a dost jednostranné využití), proto přichází ZPS15 s praktickou funkcí, imitující právě focení s Tilt-shiftovými objektivy.

Úpravy fotek on-line

Od verze 14 je ZPS propojené s on-line galerií Zonerama, kde své fotky sdílejí už deseti tisíce uživatelů. Nově všechny vaše fotky umístěné na Zoneramě kdykoli snadno upravíte přímo v prostředí Zoner Photo Studia...

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Novinky - software  

 » Novinky  » Trendy  

 » Zpracování  » Úpravy fotografií  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: