Ľubo Stacho: Monotýpie - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Ľubo Stacho: Monotýpie

21. srpna 2014, 18.00 | Přijďte si prohlédnout výstavu prací významného slovenského fotografa a vysokoškolského pedagoga, který dosáhl v minulém roce významného životního jubilea.

Proces digitalizace umění v jistém smyslu osvobodil médium fotografie od plnění společenských funkcí a naplno nastartoval analýzu a výzkum vlastního fotografického média jako autonomního volného umění. Ľubo Stacho v období 90. let 20. století s  velkým nasazením realizoval výzkumy fotografické emulze, experimentoval a objevil originální autorskou techniku - foto-monotypii. Svojí povahou je blízká hraniční grafické technice - monotypii, kde tradiční matrici supluje v jeho případě mokrá fotografie. Stachova tvorba z tohoto období přináší i v současnosti inspiraci a jeví se v rámci neokonceptuálníhoumění stále aktuální.

 

Destrukcí fotografické emulze analogové fotografie vznikají na podkladových plátnech světle šedé stopy - destruované fragmenty původní fotografie. Původní realita a autenticita obrazu se mění na téměř abstraktní, někdy těžko dešifrovatelný obraz. Stacho tak vytváří specificky intermediální druh obrazu, balancující mezi fotografií a grafikou. Důležitějším než původní fotografický záměr, se tu stává idea díla a též radikální formální a výrazová přeměna původních fotografií. 

 

Výstava se koná 4. 7. 2014 - 30. 8. 2014 v Galerii 4, galerie fotografie, Kamenná 2, 350 02 Cheb

 

Otevírací doba 

Út - Pá: 10:00 - 18:00 
So: 10:00 - 17:00
Ne-Po: zavřeno

 

Zdroj: Galerie 4 www.galerie4.cz

 

 

Zdroj: www.galerie4.cz

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: