Den optiky FOMEI podruhé - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Den optiky FOMEI podruhé

12. dubna 2013, 21.24 | Připomínáme, že v pátek 19. dubna 2013 ve 13 hodin začíná v Brně Den optiky FOMEI. Uskuteční se na střelnici v Brně – Soběšicích. Současně proběhne druhý ročník soutěže ve střelbě na skeet. FOMEI představí zajímavé produkty ze své nabídky včetně novinek a účastníci si je budou moci vyzkoušet.

 

FOMEI představí svou kompletní nabídku sortimentu optiky, která je připravena pro rok 2013. Z novinek to bude třeba triedr Foreman 8×52 s vrstvami DEC a HTC, Spotting Scope 20–60×60 nebo puškohled Foreman 8×56 s HTC vrstvou. Vše bude možné vyzkoušet v praxi, pozorováním přírody a také střeleckého turnaje. Podstatnou částí setkání je denní a večerní pozorování, přednáška o dalekohledech a puškohledech FOMEI a také všeobecná pravidla, jak si vybrat dalekohled nebo puškohled, aby přesně vyhovoval záměru uživatele.

 

prezentace

 

Účastníci Dne optiky FOMEI si budou moci vyzkoušet hlavně optiku určenou na zhoršené podmínky. Například dalekohledy s ED sklem (Extra-Low Dispersion) a se speciální úpravou čoček HTC (High Transmission Coating) a DEC hranolů (Dieletric Coating).

 

produkty

 

ED optické sklo

 

V konstrukci objektivů se s výhodou využívá tzv. ED skel s mimořádně nízkou disperzí. Při průchodu světla libovolným materiálem dochází k jeho lomu pod úhlem, který je úměrný vlastnostem optického materiálu (indexu lomu). Vzhledem k tomu, že index lomu materiálu se mění pro různé vlnové délky dopadajícího záření, dochází při průchodu bílého světla materiálem k jeho rozkladu na spektrum. Bílý obraz je tak rozložen na sadu barevných obrazů, které mají různou velikost a polohu zaostření. Není tedy ideálně možné zaostřit obraz bez barevného, "duhového", lemování, které má pak zásadní vliv na světelnost a hranovou ostrost objektivu. Někteří výrobci (nyní i FOMEI) využívají při konstrukci objektivů materiálů s extrémně malou disperzí (ED skla), tj. závislostí indexu lomu na vlnové délce. Díky tomu se daří minimalizovat barevnou vadu a dosáhnout prakticky ideálního zobrazení, světelnosti a hranové ostrosti obrazu. Tyto vlastnosti využívají nové dalekohledy FOMEI LEADER PRO ED.

 

produkty

 

HTC-DEC

 

Každý skleněný člen optické soustavy dalekohledu Fomei je opatřen speciálním mnohovrstvým povlakem, který zabezpečuje dokonalou světelnou propustnost dalekohledu. Na vrcholu nabídky povrchových úprav se nachází HTC (High Trasmission Coating – pro úpravu čoček) a DEC (Dielectric Coating – pro úpravu hranolů). Tyto úpravy zabezpečují až o 10 % menší odraz světla na povrchu skleněných elementů, čímž umožní více než 90% propustnost světla optikou dalekohledu. Dalekohledy s těmito úpravami jsou vhodné pro pozorování za zhoršených světelných podmínek.

 

noční vidění

 

Více informací o produktech hledejte na webu FOMEI.com. Sportovní broková střelnice v Brně se nachází na spojnici mezi brněnskými městskými částmi Královo Pole a Soběšice – GPS 49° 14' 29.2" N, 16° 36' 34.1" E, viz StrelniceSobesice.cz.

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 » Ostatní  » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: