Euro Press Photo Awards 2002 v Praze - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Euro Press Photo Awards 2002 v Praze

10. října 2002, 00.00 | Dne 10. října 2002 v 17.30 hod bude v Leica Gallery Prague slavnostně zahájena fotografická výstava „Fujifilm Euro Press Photo Awards 2002“, jejíž desátý ročník je poprvé prezentován v České republice.

Dne 10. října 2002 v 17.30 hod bude v Leica Gallery Prague slavnostně zahájena fotografická výstava "Fujifilm Euro Press Photo Awards 2002", jejíž desátý ročník je poprvé prezentován v České republice. Výstava bude pro veřejnost otevřena od 11. října do 10. listopadu 2002 vždy denně od 10.00 hod do 18.00 hod.

Fotografickou soutěž Fujifilm Euro Press Photo Awards vyhlašuje každým rokem společnost Fuji Photo Film Europe GmbH a dává tak příležitost převážně profesionálním fotografům prezentovat své fotografie, které byly vytvořeny vždy v průběhu předešlého roku.

Soutěž sestává ze dvou částí: národních kol a poté kola celoevropského. Národní kolo v České republice vyhlašuje společnost Fujifilm CZ, s.r.o. Úspěch v tomto národním kole otevírá dveře do celoevropské soutěže Fujifilm Euro Press Photo Awards. Celkovým vítězem národního kola ročníku 2002 se stal Jan Třeštík (ČTK), se sérií snímků "Odvrácená tvář USA", kategorie Reportáž. Na druhém místě se umístil Pavel Brunclík (nezávislý), kategorie Reportáž "Madagaskar" a třetí místo obsadil Jaroslav Kučera (nezávislý), kategorie Reportáž "Nové radosti v hospodě Za horou".

Finále celoevropského kola Fujifilm Euro Press Photo Awards 2002 se konalo letos v dubnu ve španělské Barceloně. Soutěž byla vyhlášena ve čtyřech kategoriích: Aktualita, Reportáž, Sport a Cestování. Zúčastnilo se celkem 19 evropských zemí a Českou republiku zde reprezentoval vítěz národního kola Jan Třeštík.

V poslední době se podařilo výrazně ovlivnit celkové pořadí v celoevropském kole i českým fotografům. Nejvýraznější úspěch zaznamenal v loňské soutěži Jaroslav Kučera se sérií snímků "Kameny a násilím proti globalizaci", která zvítězila v celoevropském kole v kategorii Aktualita.

Tématické zařazení:

 » Ostatní  » FotoReport  

 » Novinky  » Výstavy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: