Expozice Středoevropského moderního umění - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Expozice Středoevropského moderního umění

Expozice Středoevropského moderního umění 1

18. září 2014, 08.59 | Přijďte si prohlédnout expozici Středoevropského moderního umění. Expozice je rozdělena do tří pater hlavní části komplexu Sovových mlýnů.

Přízemí Musea a prostor pod terasou je věnován především tzv. neoficiálním umělcům socialistického období v Čechách a dalších zemích bývalého východního bloku. Vystaveni jsou průkopníci českého moderního umění jako je Karel Malich nebo Karel Nepraš, Jiří Načeradský, kolorista Otakar Slavík a další. V této části expozice samozřejmě nesmí chybět také Jiří Kolář, který se vedle své básnické tvorby zapsal mezi světové průkopníky koláže a tzv. vizuální poezie. Ze zahraničních umělců je v expozici svojí osobitou figurální tvorbou zastoupena dnes již světoznámá Polka Magdalena Abakanowicz.

První patro expozice se zaměřuje na minimalistické tendence především 60. a 70. let. Specifikum této instalace je redukce barevné škály na archetypální černou a bílou. V černobílé koncepci tohoto patra, které návštěvníkům prezentuje projevy geometrické abstrakce či strukturalismu, se představují umělci významných jmen, jako je Stanislav Kolíbal, Radek Kratina, Hugo Demartini či Zdeněk Sýkora.

Koncepce druhého patra prezentujícího další podstatnou část expozice Středoevropského moderního umění nabízí opět nový pohled na umění vytvářené v nelehkých podmínkách levicových režimů. Výrazné zastoupení polských a maďarských umělců nebo autorů ze zemí bývalé Jugoslávie svým přímých uchopením hluboce existenčních témat, religiozitou a vážností kontrastuje uměleckým dílům z českého kulturního kontextu, jimž je přes jejich často velmi hluboká témata vlastní špetka nadsázky či ironického humoru.

 

Místo konání: Museum Kampa

Adresa: U Sovových mlýnů 2, Praha 1

Otevírací doba: Po - Ne: 10:00 - 18:00

Stálá výstava

Zdroj:  Museum Kampa www.museumkampa.cz

 

 

Zdroj: www.museumkampa.cz

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: