Jizerská 50 Viděna šesti - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Jizerská 50 Viděna šesti

28. ledna 2021, 21.59 | V úterý 26. ledna otevřela Leica Prague Gallery virtuální dveře do svých prostor, kde můžete zhlédnout online výstavu

nesoucí název Jizerská 50 | Viděna šesti. Výstava potrvá až do konce února a pokud vládní opatření povolí, budou si ji moct návštěvníci prohlédnout i osobně. Padesátý třetí ročník ikonického závodu v běhu na lyžích zachytily významné osobnosti české fotografie: Jiří Langpaul, Jan Šibík, Daniel Hušták, Markéta Navrátilová, Lukáš Dvořák a Tomáš Vocelka.

 

V minulém roce Jizerská 50 připomněla padesáté výročí tragické Expedice Peru 1970.

Návštěvníci mohou zhlédnout unikátní výstavu, která na Jizerskou 50 nahlíží z různých úhlů pohledu a zachycuje jedinečné okamžiky závodu, který zažíval své velké drama ještě než vůbec 7. února 2020 odstartoval, a to kvůli velké oblevě a nedostatku sněhu. Ale jak už to u velkých příběhů bývá, a tím Jizerská 50 bezpochyby již po desítky let je, zažili organizátoři i závodníci jeden z nejlepších ročníků, které pamatují. A že nejde o plané řeči dokládá právě i svědectví zachycené na fotografiích šesti autorů. Každý z nich přináší originální pohled na určitý aspekt závodu a nechává nahlédnout do zákulisí daleko hlouběji, než by se na první pohled mohlo zdát.

 

„Spojení světa sportu se světem umění je výborná myšlenka a jsem za ni moc ráda! Ve fotografiích, které budou v lednu a v únoru 2021 k vidění na výstavě v Leica Gallery Prague, budou mít návštěvníci možnost navnímat tento sportovní fenomén v téměř šedesáti černobílých i barevných fotografiích plných emocí, dynamiky, bolesti i krásy. To všechno dohromady je totiž Jizerská 50.“, říká ředitelka Leica Prague Gallery, Míla Dubská.

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: