Leica Gallery Prague - Alex Webb - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Leica Gallery Prague - Alex Webb

21. června 2018, 08.13 | Leica Gallery Prague připravuje na léto výstavu, která je prohřátá sluncem a plná barev - představíme práci amerického fotografa, jednoho z klasiků světové fotografie, Alexe Webba.

 

Alex Webb (1952) začal pracovat jako profesionální fotožurnalista v roce 1974 a již v roce 1979 se stal členem prestižní agentury Magnum Photos. Do poloviny sedmdesátých let Webb fotografoval černobíle. Zachycoval především maloměstský život na jihu Ameriky, pracoval také v Karibiku a Mexiku. Od roku 1978 fotografuje barevně, a výstava v Leica Gallery Prague je průřezem jeho třicetileté práce s barevnou fotografií. Alex Webb osobně vybíral ze svých fotografií, pořízených v Karibiku, Indii, Mexiku nebo Řecku - v zemích, kde fotografoval především život místních lidí.  

 

Alex Webb publikoval 16 knih, jeho fotografie se objevují v  v prestižních časopisech jako je New York Times Magazine nebo National Geographic.

Vystavoval v muzeích po celém světě, včetně Whitney Museum of American Art v New Yorku,  High Museum of Art v Atlantě nebo Museum of Fine Arts v Bostonu. Je nositelem mnoha ocenění (např. Guggenheimova stipendia).

 

Výstava fotografií Alexe Webba potrvá v Leica Gallery Prague od 22. 6. do 26. 8. 2018. 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: