MODEL - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

MODEL

Model

20. února 2015, 08.32 | Zveme Vás na jedinečnou výstavu instalací, fotografie, současného umění a projekce. Výstava představuje několik současných umělců, kteří se věnují fenoménu modelu a modelování: vytvářejí trojrozměrné modely nebo

používají modelů k tvorbě fotografií a videofilmů. Konfrontací děl, jež reprezentují různá výtvarná média, měřítka a umělecké přístupy, otevírá výstava prostor k reflexi samotného pojmu "model". Zvýrazňuje několik specifických problémů: Jak rozumět pojmu model a jak jej definovat ve vztahu k pojmu zobrazení, objektu a skulptury? Vystavená díla zviditelňují mnohotvárné vztahy mezi modelem a určitou formou hmotné nebo imaginární reality a různé způsoby, jimiž se modely přibližují originálu nebo fungují jako originály samy o sobě. Spektrum uměleckých přístupů prezentuje různé role a funkce, které modely zaujímají v praxi soudobého vizuálního umění: prototyp, samostatné dílo, nástroj paměti, sociálního diskurzu nebo prostě jako hračka.

 

Autoři: Lorenz Estermann, Antony Gormley, Mariele Neudecker, Julian Opie, Jaroslav Róna, Tom Sachs, Thomas Schütte, Rachel Whiteread a další.

 

Výstava se koná od 29.1. do 3.5.v  Galerii Rudolfinum, Alšovo nábřeží 12, Praha 1.

 

Zdroj: Galerie Rudolfinum /www.galerierudolfinum.cz/

 

 

 

Zdroj: http://www.galerierudolfinum.cz/cs/exhibition/model

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: