Někdy v sukni – Umění 90. let - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Někdy v sukni – Umění 90. let

7. března 2015, 14.41 | Přijďte si prohlédnout výstavu fotografií s názvem „Někdy v sukni – Umění 90. let“. Do roku 1989 se ženy v rámci českého výtvarného umění pohybovaly spíše v pozici solitérních osobností ve stínu svých mužských kolegů.

V 90. letech se na české scéně v rychlém sledu prosadilo několik generací umělkyň, jejichž tvorba přinesla nová témata, novou vizuální stránku uměleckého díla, ale i do té doby nevídanou pozici žen v rámci uměleckého provozu.

 

Výstava Někdy v sukni je pokusem retrospektivně ukázat posun v českém umění 90. let skrze jejich díla. Na výstavě se představuje 14 umělkyň: Veronika Bromová, Milena Dopitová, Lenka Klodová, Martina Klouzová-Niubó, Zdena Kolečková, Alena Kotzmannová, Markéta Othová, Míla Preslová, Elen Řádová, Štěpánka Šimlová, Kateřina Šedá, Michaela Thelenová, Markéta Vaňková a Kateřina Vincourová. Doprovází ji publikace dokumentující tvorbu vystavujících umělkyň od roku 1990 až do současnosti a zasazující ji do širších sociologických a především umělecko-historických souvislostí. Devadesátá léta jsou totiž obdobím, v němž je poprvé možné napsat dějiny českého výtvarného umění bez umělců.

 

Výstava se koná od 5. 11. do 8. 3. v Domě U Zlatého prstenu, Týnská 6, Praha 1.

 

Zdroj: Galerie hlavního města Prahy /www.ghmp.cz/

 

 

 

Zdroj: http://www.ghmp.cz/nekdy-v-sukni-umeni-90-let/

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: