Olivier Adam: Buddhovy dcery - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Výstavy

Olivier Adam: Buddhovy dcery

Olivier Adam - Buddhovy dcery

1. února 2017, 20.04 | Fotograf Olivier Adam spolu se svou ženou – novinářkou – Dominque dokumentují již více než osm let cestu buddhistických mnišek v Himálaji.

 

Fotografická práce Buddhovy dcery začala v pěti klášterech v severní Indii, blízko Dharamsaly, v místě kde v roce 1959 Jeho Svatost dalajlama a tisíce tibetských uprchlíků našli útočiště po vpádu Číny do Tibetu. V roce 1987 byl založen Projekt tibetských mnišek (Tibetian Nuns Project), který zajišťuje vzdělání a rozvojovou pomoc pro tibetské mnišky v Indii.

 

Olivier Adam - Buddhovy dcery


Výstavu v paláci Kinských, sídle stálé expozice Umění Asie, pořádá Národní galerie v Praze ve spolupráci  s neziskovou organizací MOST ProTibet, která od roku 2004 podporuje vzdělanost a zlepšování životních podmínek tibetských dětí, seniorů, buddhistických mnichů a mnišek.

Na výstavě je možné zakoupit speciální tisky fotografií, přičemž výtěžek z prodeje bude věnován na podporu dívek a žen skrze vzdělání a zlepšení základních životních podmínek v klášterních školách v severní Indii. Projekt je zaměřen také na uchování tibetské kultury a tradic.

Výstava se koná pod záštitou Jeho Svatosti dalajlamy ve spolupráci s iniciativou MOST ProTibet a je součástí doprovodného programu konference Forum 2000 - Festivalu demokracie.

 

Datum výstavy: 19.10.2016 - 28.2.2017, 23:59

Galerie:  Valdštejnská jízdárna - Národní galerie, Valdštejnská 3 Praha 118 00

 

http://www.ngprague.cz/exposition-detail/buddhovy-dcery/ 

 

 

Tématické zařazení:

 » Novinky  » Výstavy  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: